wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-11-06| Mapy

Pachnące Glasgow na mapie miesiąca

Nietypowa mapa zapachów Glasgow została wybrana przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną (MAK) opracowaniem listopada.


Pachnące Glasgow na mapie miesiąca

Jest to instalacja artystyczna stworzona w 2012 roku przez Kate McLean. Duże kropki pokazują na niej źródło zapachu, a małe – jego zasięg i intensywność. Ale mapę można nie tylko oglądać, ale i wąchać – pozwala na to użycie naturalnych aromatów. Autorka zapewnia, że dzięki temu można lepiej zrozumieć geografię tego miasta oraz jego mieszkańców.

Prezentowane zapachy podzielono na 9 kategorii. Na przykład „mydło karbolowe” ma odzwierciedlać zapach klatek schodowych, a „mokry mech” – wilgotny klimat tego miasta. Są też aromaty gastronomiczne – np. kiełbasa Lorne czy napój Bovril.

Podczas niedawnej Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej (Drezno, 25-30 sierpnia br.)
publikacja ta zdobyła trzecią nagrodę w kategorii „inne produkty kartograficzne. – Dodaje jeszcze jedno medium, by poznawać środowisko geograficzne – napisało w uzasadnieniu jury.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt