wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-10-17| GIS

Wilanowskie figury i płaskorzeźby w SIP-ie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie poinformowało o uruchomieniu systemu informacji przestrzennej dotyczącego dekoracji elewacji pałacu.


Wilanowskie figury i płaskorzeźby w SIP-ie

W systemie opartym na oprogramowaniu ArcGIS można znaleźć informacje na temat elementów dekoracji fasad, łącznie z fotografiami i dokumentacją. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Kultura +.

Źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ciekawe Po kliknięciu na obiekt widać atrybuty a nawet linki do szczegółowej dokumentacji np. zdjęć, które można obejrzeć w oddzielnym oknie. No i całość się ładnie prezentuje.
 4 
odpowiedz zgłoś
do fotogrametra Braki danych?nie wiem gdzie je widziales...skanowanie wykonywane było w 2006r, wtedy pewnie jeszcze nawet nie slyszales o skanerach laserowych. Zamowienie nie obejmowalo kolorowych ortofotoplanow tylko w intensywnosci
 1 
odpowiedz zgłoś
bardzo ladnie zrobione. pozdrawiam
 1 
odpowiedz zgłoś
Nie powala System nie powala, pomysł dobry. Dla elewacji wartwa z ortoplanami została zrobiona z danych z naziemnego skaningu laserowego (widoczne braki danych) tylko z wykorzystaniem intensywności. Szkoda bo dzięki RGB na pewno wyglądałyby ciekawiej.
 1 
odpowiedz zgłoś
SIP, nie nazwał bym tego systemem informacji przestrzennej
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Tak to dość proste rozwiązanie, zważywszy że użyto do niego drogiego Arcgis serwera, którego możliwości są do tego rozwiązania nieproporcjonalne oraz API Arcgis Viewera for Flex - nieskonfigurowanego zresztą.
 1 
odpowiedz zgłoś
Okiem laika Zajrzałem na tą stronę. Wygląda to b. ładnie. Mam tylko jeden problem - zupełnie brakuje legendy. Nie można też kliknąć na obiekt i podejrzeć jego atrybutów. Poza tym jest to bardzo proste rozwiązanie. Na podkładzie z rastrem elewacji naniesiono poligony o dość uproszczonym kształcie.
 1 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS