wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-10-14| Mapy, Software

Kto najlepiej mierzy korki?

Opublikowane w zeszłym tygodniu niezależne badania porównawcze nad dokładnością informacji o ruchu drogowym, jakich dostarczają systemy nawigacyjne dostępne w Stanach Zjednoczonych, potwierdziły, że najdokładniejsze dane czasu rzeczywistego podają rozwiązania TomToma – chwali się ta holenderska spółka.


Kto najlepiej mierzy korki?
Instytut Badań nad Transportem na Uniwersytecie Michigan (UMTRI) przeprowadził „polowanie na korki” z wykorzystaniem sześciu popularnych aplikacji mobilnych i urządzeń GPS, aby przeanalizować dokładność dostarczanych przez nie danych o zatorach i incydentach drogowych. Do testów wybrano:
• przenośne urządzenie TomTom GO LIVE 2535M,
• przenośne urządzenia Garmin NUVI 1690 (SIM), NUVI 3490 (HD), NUVI 1695 (SIM) i NUVI 3590 (HD),
• aplikację TomTom wersja 1.14,
• aplikację Google wersja 1.1.6,
• aplikację Inrix: wersja 4.5.1.

Badania „Stuck in traffic” zakończyły się następującymi wynikami:
• Przenośne urządzenie GO 2535 oraz aplikacja mobilna TomTom precyzyjnie zidentyfikowały odpowiednio 67 i 66 proc. korków w porównaniu z 52 proc. w przypadku Google i 38 proc. przypadku Inrix. Urządzenia Garmina dokładnie wskazały od 22 do 4 proc. korków.
• TomTom uzyskał też najwyższy wynik (76 proc.) w przypadku zatorów na autostradach, zgłaszając 86 proc. dużych korków.

Źródło: TomTom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt