wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
blog
|2013-10-14| Mapy

Z Googlem trafisz w niejedno miejsce

Po trzech miesiącach testowania przez internautów nowej wersji serwisu mapowego Google’a, korporacja ta dodała do niego kilka nowych narzędzi.


Z Googlem trafisz w niejedno miejsce

Od teraz użytkownicy Google Maps mogą wyszukiwać trasy przejazdu do wielu celów. Wystarczy zdefiniować punkt startowy, a następnie w dowolnej kolejności wpisywać kolejne punkty. Jak tłumaczy Google, narzędzie to może się okazać przydatne na przykład podczas intensywnego zwiedzania miasta.

Druga nowość to wyświetlanie na mapach informacji o rezerwacjach lotu, hotelu czy restauracji, które dany użytkownik wcześniej wprowadził do swojego planu dnia za pomocą konta Google. Informacje te mają być dostępne zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej serwisu. Korporacja zaznacza, że będą one dostępne tylko dla użytkownika, który wprowadził te dane.

Internauci zyskają także dostęp do danych o planie imprez w danej lokalizacji. Na przykład po wpisaniu „Radio City Music Hall” czy „O2 Arena” w bocznym panelu będzie można przejrzeć, jakie koncerty czy wydarzenia sportowe mają się odbyć na tych arenach w najbliższym czasie.

Wyżej wymienione funkcje na razie dostępne są wyłącznie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Google LatLong, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
tylko dla USA kiepska informacja. można było pierwszym akapicie napisać: nie dotyczy użytkowników z Polscezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS