wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
blog
|2013-10-09| Geodezja, Mapy, Przetargi

Powiat namysłowski kupuje mapę zasadniczą

Opracowanie rastrowej mapy zasadniczej w państwowym układzie współrzędnych płaskich 2000 dla obszaru powiatu namysłowskiego było przedmiotem ogłoszonego 20 września przetargu Starostwa w Namysłowie.


Powiat namysłowski kupuje mapę zasadniczą <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl

Przedmiotem opracowania jest konwersja istniejącej analogowej mapy zasadniczej do rastrowej mapy zasadniczej, przy czym w PZGiK znajdują się arkusze analogowej mapy zasadniczej w skali: 1:500 – 187 (w tym 54 arkusze w układzie 1965, a 133 w układzie lokalnym dla miasta Namysłów), 1:1000 – 1068 (w tym 1054 w układzie 1965, a 15 w układzie lokalnym), 1:2000 – 81 w układzie 1965.

W przetargu wpłynęły 4 oferty. Najtaniej usługę wyceniła spółka OPGK Wrocław, na 24 tys. zł, i to ona zrealizuje zamówienie. Najdroższa propozycja opiewała na 107 tys. zł, a sam zamawiający w swoim budżecie na zamówienie przewidział 48,8 tys. zł (wszystkie kwoty netto). Pozostałe oferty złożyły firmy: • Usługi Geodezyjne Tomasz Grudziński z Brzegu (61,70 pkt), • Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Jakub Kleszcz z Prudnika (27,59 pkt), • Madar z Krakowa (25,26 pkt).

Warto wspomnieć, że było to drugie podejście zamawiającego do tematu. Przetarg na ten sam przedmiot zamówienia starostwo ogłosiło 2 tygodnie wcześniej (6 września br.) i unieważniło postępowanie, gdyż ceny dwóch ofert, które wpłynęły w tamtym przetargu, przekraczały kwotę przeznaczoną wówczas na zamówienie (30 tys. zł netto).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nie rozumiem celu Trochę nie rozumiem idei zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami pgik Starosta ma tworzyć i utrzymywać bazy danych, mapa zasadnicza zaś ma być docelowo zobrazowaniem określonych baz danych, dzisiaj więc powinno się dążyć do budowy baz obiektowych, których jedną z form wizualizacji będzie mapa w postaci cyfrowej. Nie czytałem siwz i WT więc to tylko taka dygresja

Po co to robić w... Ilości z WT matryca: 54 133 1054 15, pierworys: 41 111 421 15. Aparat fotograficzny i do roboty...

do redakcji - kupuje mapę? Droga Redakcjo. Niby drobiazg ale, tytuł new`sa wydaje mi się "troszkę" nieadekwatny do reszty informacji. Z zaciekawieniem wdarłem się do środka i tu srogi zawód. Miałem przy tym niemiłe skojarzenie z powszechnie znanymi portalami informacyjnymi gdzie np. pojawia się tytuł "piłkarz reprezentacji zmarł nagle", a po wejściu do artykułu okazuje się, że to piłkarz kadry młodzików reprezentacji Trynidad i Tobago. Tu jest z adekwatnością tytułu gorzej, bo Namysłów nawet nie kupuje mapy zasadniczej... :) Może by odstąpić od tego rodzaju chwytów w naszym poważnym portalu?

3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS