wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-10-09| Mapy, Instytucje

Poznaj infrastrukturę kolejową z MILK-iem

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniła nowy serwis internetowy pod nazwą MILK – Mapa Interaktywna Linii Kolejowych. Oferuje on narzędzia pozwalające na wyszukiwanie informacji o obiektach kolejowych oraz na wykonywanie analiz i wizualizacji.


Poznaj infrastrukturę kolejową z MILK-iem
Na portalu znaleźć można m.in.:
• informacje o liniach kolejowych, ich położeniu i najważniejszych parametrach, takich jak: kategoria, elektryfikacja, liczba torów, szerokość torów oraz maksymalna prędkości na linii;
• informacje o położeniu i dane opisowe na temat stacji kolejowych, posterunków, przejazdów kolejowo-drogowych, punktów eksploatacyjnych w ruchu pasażerskim i towarowym oraz punktów granicznych;
• mapy akustyczne z danymi dotyczącymi hałasu wynikającego z eksploatacji linii kolejowych;
• ortofotomapę całego kraju, mapę hipsometryczną, granice województw.

Razem z portalem uruchomiono serwis WMS (Web Map Service), za pośrednictwem którego istnieje możliwość wyświetlenia danych z MILK-a we własnych rozwiązaniach GIS.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Niezłe Bez przesdy. Od ilości sacji kolejowych aż kęci się w głowie. :-) Są w ategorii "Punkty eksplotacyjne". U kolejarzy stacje pewnie są mniej ważne niż tory.

takie sobie Poza tym hula dość wolno (porównywalnie do prędkości pociągów) i brak w legendzie stacji kolejowych.

GIS Made by SHH. Kolejny gracz z nowym map viewer tym razem from Oracle.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt