wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-10-05| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Gostyński SIP już działa

Urząd Miejski w Gostyniu poinformował o uruchomieniu system informacji przestrzennej. Serwis umożliwia uzyskanie podstawowych wiadomości o gruntach, ulicach i adresach na terenie miasta i gminy.


Gostyński SIP już działa
Portal zawiera szczegółowe informacje o ewidencji gruntów, siatkę ulic i numerację adresową. Dostępne są również funkcje wyszukiwania adresów i obiektów użyteczności publicznej. Docelowo w portalu znajdą się także informacje o obowiązujących miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

System funkcjonuje z wykorzystaniem oprogramowania eGmina firmy Geo-System wzbogaconego o moduł iMPA.

Źródło: Urząd Miejski w Gostyniu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@szifu Ponieważ ten geoportal 1 i 2 są wadliwe będzie więc okazja aby zrobić geoportal3. Kasa się znajdzie, wykonawca też.

@qwerty Widzisz tak klikałeś na to TOPO, SOZO, HYDRO, TBD, że zawiesiłeś geoportal i jedynke i dwójkę. Albo jesteś geniuszem, albo geoportal jest takie kiepski.

Nie śmigają geoportal2 nie działa. Wadą usług jest to że jak nie działa serwer wydający usługi to i strona korzystająca nic nie jest w stanie na to poradzić. A mamy przecież wielki rządowy serwer z systemem za kupę kasy, który powinien mieć odpowiedni poziom niezawodności. Szczególnie jeśli popatrzeć na cenę. Taki chyba był kiedyś plan, czy coś się w tej materii zmieniło ?

WMS Jest dla mnie oczywiste, że trzeba odfajkować checkboxa, co jednak niczego nie zmienia. U dołu jest wskaźnik, który odlicza; 5,4,3,2,1.......po czym obraz z WMSu się nie pojawia. Według mnie albo coś generalnie działa słabo, albo mam wyjątkowego pecha...wczoraj działa tylko ortofotomapa...teraz nie działa już nawet to - wms się ładuje i ładuje i ładuje...i się nie załadowuje. Jedyne z czym nie ma problemu to WMS GDOŚ. Wiem, że te wmsy są w tym wszystkim najmniej ważne, ale skoro są, to powinny działać. Pewno coś u mnie jest nie tak. Klikając na koło zębate i wybierając "pokaż obrazek" następuje przekierowanie do nowej karty w przedlądarce, gdzie system zwraca komunikat, że "Serwer sdi.geoportal.gov.pl zbyt długo nie odpowiada". Geoportal 1 i 2 śmigają, ale przez gostyński SIP już nie. No ale trudno...,może w końcu coś uda mi się załadować. W sumie to nie miejsce na takie wpisy, więc już nie będę pytał :)

WMS No i proszę, Panie "wiesz kto" - na szczęście są normalni użytkownicy, którzy bez zbędnego marudzenia udzielili mi sensownych podpowiedzi. Dziękuję :)

@qwerty WMS do którego odnosi się serwis w warstwach to geoportal1. Jeśli najedziesz na konfiguracje usługi nazwy geograficzne - pobierz obraz (kółko zębate przy warstwie) to zobaczysz odpowiedź serwera "Oryginalny komunikat: 'The remote server returned an error: (500) Internal Server Error.'". Komunikat odnosi się do serwera usługi WMS.

@qwerty CheckBox-a sobie zaptaszkuj przy tych warstwach widocznych w grupie groportal to ci zadziała, nawet nie musisz nic konfigurować

WMS Do użytkownika "wiesz kto". A co ma GUGiK do faktu, czy jestem albo nie jestem mieszkańcem Gostynia. O tym decyduje zameldowanie lub zamnieszkanie, a nie to, gdzie jest siedziba tego urzędu. Jak na razie tylko mącisz i zawrasz #$%!!ę bzdetnym komentarzem. Najwyraźniej nie rozumiesz o co mi chodziło...więc zdaje się, że nie jesteś taki mądry, jak ci się wydaje. Oczywiście podłączyłem niezależnie TOPO, SOZO, HYDRO itp. ale nadal nie działało, więc gdybyś miał odrobinę oleju w głowie, to zamiast tracić czas na wymądrzanie się, napisałbyś łaskawie, dlaczego ewentualnie mi nie działa - czy to mój wewnętrzny problem, czy szersza kwestia. Nie rozumiem też, po co mi trujesz o jakiś reklamach i możliwości wspomożenia PODGiKu - wystarczy, że płacę podatki i to niewąskie. Ale to mało, bo oczywiście urzędy śpiewają sobie za materiały kartograficzne kolejne kwoty jakby dotychczasowe opracowania wykonywały za darmo, w ramach środków własnych, pewno ze składek pracowników.

Wodotrysków nie ma, ale jest estetycznie, schludnie i na temat. To że serwis nie jest wykonany we flexie nie świadczy że jego forma jest ascetyczna. Gmina ma proste, ale i użyteczne narzędzie i to od niej zależy jak je wykorzysta, czy udostępni dane EMUiA, MPZP, czy inne. Ciekawi mnie czy Geo-system docelowo zintegruje funkcjonalność e-mapy z metadanymi

@qwerty Po pierwsze nie jesteś żadnym mieszkańcem, chyba, że siedzibę GUGiK przeniesiono do Gostynia. Po drugie nie mąć w głowie użytkownikom tylko sobie podłącz swoje ulubione TOPO, SOZO, HYDRO, TBD (w lewym dolnym rogu drzewka warstw możesz sobie podłączyć dowolnego WMS-a). Dla większości ludzi wymienione warstwy są mało interesujące i żadne kwoty na reklamy tego nie zmienią. A co do WMS-a to działa jak działa, ale przynajmniej jest aktualny bo generowany z danych PODGiK. Powiaty niestety nie mają milionów na serwery i super łącza. Czy zastanawiałeś się jak je wspomóc?

WMS Trochę słaby ten serwis. Jako mieszkańcowi niespecjalnie się podoba. Ogólnie biorąc mało treści, nie działa WMS, poza orto nie można ppodejrzeć TOPO, SOZO, HYDRO, TBD itd. Bardzo ascetyczna forma i treść.

11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS