wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-10-04| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Esri wesprze budowę europejskiej IIP

Dystrybutor pakietu ArcGIS, firma Esri, dołączyła do realizowanego przez EuroGeographics projektu ELF (European Location Framework), aby pomóc w harmonizacji i współdzieleniu danych geoprzestrzennych na obszarze Europy.


Esri wesprze budowę europejskiej IIP

Będąc częścią zespołu realizującego to przedsięwzięcie, spółka uzgodniła z EuroGeographics ofertę grantu dla 59 członków tej organizacji w celu pomocy we wdrożeniu usług zgodnych z ELF i INSPIRE. W ramach grantu Esri dostarczy oprogramowanie ArcGIS Online i ArcGIS for INSPIRE, pomoc techniczną i szkolenie oraz umożliwi wstęp na Międzynarodową Konferencję Użytkowników Oprogramowania Esri.

– Wsparcie oferowane przez Esri pomoże środowisku specjalistów w agencjach kartograficznych i katastralnych w tworzeniu interoperacyjnych, transgranicznych i zgodnych z INSPIRE informacji sektora publicznego niezbędnych do lepszego podejmowania decyzji – powiedział Dave Lovell, sekretarz generalny i dyrektor wykonawczy EuroGeographics.

Projekt ELF został utworzony w ramach Competitiveness and Innovation Framework Programme (CIP) – programu Komisji Europejskiej. Gromadzi 30 organizacji, w tym 14 krajowych urzędów kartograficznych (Polskę reprezentuje w tym gronie GUGiK) w celu zharmonizowania i współdzielenia urzędowych danych kartograficznych i katastralnych dla obszaru Europy.

Projekt rozpoczął się w marcu 2013 i będzie realizowany przez trzy lata. Ma się opierać na obecnych krajowych implementacjach INSPIRE. ArcGIS Online będzie stanowić dla tego projektu platformę opartą na chmurze, a ArcGIS for INSPIRE ma zasilać sieć danymi z serwisów krajowych. Firma Esri będzie również wspomagała tworzenie narzędzi geoprzetwarzania, m.in. do generalizacji i zapewnienia jakości.

Więcej o projekcie ELF w listopadowym GEODECIE

Źródło: Esri Polska, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS