wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-10-04| Geodezja, GIS, Przetargi, Kataster

Powiat zawierciański buduje IIP

Opracowanie i wdrożenie rozwiązań systemowych wraz z cyfryzacją baz danych przestrzennych oraz przeprowadzeniem szkoleń – zamówienie o takiej nazwie ogłosiło właśnie Starostwo w Zawierciu.


Powiat zawierciański buduje IIP <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Przedmiotem przetargu jest m.in.
• Cyfryzacja baz danych referencyjnych i dziedzinowych (m.in. w zakresie EGiB, klasyfikacji gleboznawczej, zarządzania kryzysowego, planowania przestrzennego, dróg, ochrony środowiska, turystyki oraz metadancych). Jak można przeczytać w dokumentacji przetargowej, na 128,8 tys. działek w powiecie zawierciańskim numeryczna baza danych EGiB obejmuje tylko 8,2 tys. działek. Numeryczną mapę sytuacyjno-wysokościową założono zaś dla około 600 ha, a analogowa pokrywa 45 tys. ha.
• Budowa i wdrożenie rozwiązań modułu centralnego IIP PZ, zintegrowanej hurtowni danych geoprzestrzennych oraz modułów dziedzinowych (mają powstać np. moduły e-usług geodezyjnych, zarządzania kryzysowego, inwestycji i promocji, ochrony środowiska, zarządzania siecią drogową czy turystyki i sportu).
• Integracja zbiorów danych i systemu oraz jego wdrożenie testowe i eksploatacyjne.
• Szkolenie użytkowników systemu.

Szacunkowa wartość prac przekracza 200 tys. euro. Ich zakończenie planowane jest 14 miesięcy od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 20 tys. zł można składać do 12 listopada.

Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w ramach programu „Infrastruktura Informacji Przestrzennych Powiatu Zawierciańskiego jako narzędzie wzrostu efektywności funkcjonowania samorządu powiatowego” o wartości ponad 2,5 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS