wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-10-03| GIS, Firma, Software

Systherm Info prezentuje Geo-Info 6 Portal

Oferta rozwiązań poznańskiej firmy Systherm Info rozszerzyła się o oprogramowanie Geo-Info 6 Portal do udostępniania w internecie danych przestrzennych z urzędowych zasobów.


Systherm Info prezentuje Geo-Info 6 Portal

Aplikacja pomyślana jest przede wszystkim dla gmin, by mogły publikować np. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, ewidencję miejscowości, ulic i adresów czy rejestr wydanych decyzji o warunkach zabudowy.

Geo-Info 6 Portal działa w środowisku przeglądarki internetowej jako tzw. „cienki klient”. Jak zapewnia producent, aplikacja nie wymaga instalowania dodatkowych komponentów na stacjach roboczych i jest przejrzysta oraz łatwa w obsłudze. Oprócz graficznej prezentacji obiektów (mapy) umożliwia pozyskanie tekstowych informacji o obiektach zapisanych w bazie danych oraz zapewnia dostęp do dokumentów zapisanych w plikach dyskowych skojarzonych z obiektami w bazie danych, np. treść uchwały MPZP.

Oprócz danych urzędowych oprogramowanie umożliwia wyświetlanie punktów użyteczności publicznej (POI), np. aptek, urzędów administracji publicznej, szkół, bankomatów, sklepów. Jako warstwy podkładowe można zaś wykorzystać serwisy WMS, np. dane EGiB z lokalnego ODGiK-u czy ortofotomapę z rządowego Geoportalu.

Aplikacja jest instalowana u użytkownika końcowego na serwerze z systemem LINUX (preferowane rozwiązanie) lub Windows bądź na serwerze firmy Systherm Info. GEO-INFO 6 Portal może działać w internecie lub lokalnie w intranecie.

Źródło: Sytherm Info, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS