wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-10-03| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Rusza skanowanie zdjęć lotniczych z CODGiK-u

Nawet 70 tys. zdjęć lotniczych będzie musiał zeskanować wykonawca przetargu rozstrzygniętego właśnie przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Rusza skanowanie zdjęć lotniczych z CODGiK-u <br />
fot. z archiwum Geoforum.pl
fot. z archiwum Geoforum.pl

Zamówienie obejmuje: skanowanie fotogrametrycznych zdjęć lotniczych; pozyskanie i wprowadzenie metadanych do bazy danych wraz z określeniem lokalizacji środka każdego zdjęcia w układzie 1992; wykonanie sprawozdania ze zrealizowanych prac. GUGiK przewiduje, że w ramach zamówienia wykonawca zeskanuje od 50 tys. do 70 tys. zdjęć lotniczych w formacie 18 x 18 cm. Prace mają być zrealizowane w ciągu trzech miesięcy. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50% zamówienia podstawowego.

GUGiK gotowy był wyłożyć na te prace ponad 0,5 mln zł, W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez firmę EcoGIS z Warszawy. Wartość podpisanej z nią umowy wynosi 293 tys. zł.

To już drugie tego typu zamówienie GUGiK w ostatnim czasie i znów udzielono go tej warszawskiej firmie. W zeszłym roku Urząd ogłosił przetarg na zeskanowanie 15-20 tys. analogowych zdjęć lotniczych. Wartość umowy na te prace wyniosła wówczas 120 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS