Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-09-19| GNSS

Pomorskie stacje ASG-EUPOS czeka modernizacja

Na 23 i 27 września zaplanowano prace związane z modernizacją stacji referencyjnych ASG-EUPOS w Chojnicach, Gdańsku, Kościerzynie i Starogardzie Gdańskim.


Pomorskie stacje ASG-EUPOS czeka modernizacja

Prace obejmują instalację nowych odbiorników Leica GR10 wraz z antenami AR20, które będą mogły śledzić nie tylko sygnały GPS, ale także GLONASS i Galileo.

Zadanie podzielono na dwa etapy. 23 września zostaną wymienione urządzenia na stacjach w Gdańsku i Kościerzynie, a 27 września – w Chojnicach i Starogardzie Gdańskim. W związku z instalacją nowej anteny konieczne będzie sprawdzenie stałości współrzędnych przed ponownym udostępnieniem stacji w serwisach ASG-EUPOS. Z tego względu dla każdej ze stacji planowany jest okres wyłączenia trwający 3-5 dni od zakończenia prac.

O wyłączeniach i uruchomieniach tych stacji administrator ASG-EUPOS będzie informować na stronie internetowej systemu.

Źródło: ASG-EUPOS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS