Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-09-12| GNSS, Mapy, Firma

Nawigacja TomTom w większej liczbie samochodów

W trakcie odbywających się we Frankfurcie międzynarodowych targów samochodowych firma TomTom nawiązała współpracę z kilkoma korporacjami z branży motoryzacyjnej.


Nawigacja TomTom w większej liczbie samochodów

Spółka poinformowała, że dostarczy aplikacje nawigacyjne do multimedialnych systemów Ford SYNC oraz tabletów Renault R-Link dostępnych we wszystkich nowych samochodach marki Renault. Ponadto Daimler zamierza rozszerzyć listę samochodów wyposażonych w funkcję TomTom Traffic. Będzie ona instalowana w większej liczbie modeli Mercedes-Benz. Sony natomiast planuje zintegrować nawigację i mapy TomTom z pokładowym systemem informacyjno-rozrywkowym Sony AV Center. Dzięki nim kierowcy będą mogli m.in. korzystać z funkcji IQ Routes, która znajduje najszybsze trasy i podaje godziny przyjazdu.

Firma TomTom powiadomiła również, że możliwa będzie integracja usługi Speed Cameras z rozwiązaniami nawigacyjnymi firm trzecich. Speed Cameras wykorzystuje technologię OpenLR, więc może działać na mapach dowolnego producenta. Usługa zapewnia ostrzeżenia o fotoradarach stacjonarnych oraz mobilnych, opierając się m.in. na informacjach rządowych, źródłach prasowych oraz badaniach terenowych.

Źródło: TomTom


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS