|2013-09-09|
GIS, Edukacja
Ostatnie wolne miejsca na geoinformacji środowiskowej w Toruniu
Jeszcze przez niespełna tydzień można składać dokumenty na unikalny w skali kraju kierunek – geoinformację środowiskową, prowadzony jako studia II stopnia (4 semestry) przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Choć pozostało jeszcze kilka miejsc na studiach stacjonarnych, organizatorzy podkreślają, że zainteresowanie tą ofertą przerosło ich oczekiwania. Dłużej, bo aż do końca września prowadzona jest rekrutacja na studia w trybie niestacjonarnym. Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie uczelni.
Geoinformacja środowiskowa w formule proponowanej przez UMK w Toruniu to interdyscyplinarne połączenie wiedzy geograficznej, geodezyjno-kartograficznej oraz informatycznej w celu wykształcenia specjalistów do kompleksowej analizy stanu i zasobów środowiska geograficznego oraz zarządzania informacją o jego poszczególnych komponentach nowoczesnymi narzędziami geomatycznymi. W programie studiów zaplanowano liczne zajęcia laboratoryjne oraz praktyki zawodowe. W tym celu zbudowano nawet nowoczesną pracownię komputerową.
Z myślą o rozwijaniu tego kierunku oraz innej aktywności naukowo-badawczej Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu podpisał listy intencyjne z wiodącymi krajowymi firmami sektora geotechnololgii – Esri Polska, Leica Geosystems, SmallGIS, MGGP Aero czy Robokopter.
Źródło: Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)
|