Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-24| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

Tele Atlas Polska nie wykona modelu 3D dla Warszawy


Model 3D dla Warszawy na podstawie zdjęć lotniczych z 2005 r. wykona PGI Compass SA z Krakowa, a nie - jak pierwotnie informowaliśmy - firma Tele Atlas Polska z Warszawy.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada ubiegłego roku Urząd m.st. Warszawy ogłosił przetarg na „opracowanie w wersji numerycznej przestrzennego (trójwymiarowego) modelu miasta 3D, zintegrowanego z bazą danych opisowych, dla obszaru m.st. Warszawy w granicach administracyjnych”. 4 grudnia nastąpiło otwarcie ofert i okazało się, że wartość oferty firmy Tele Atlas Polska (780 800 zł brutto) była jedyną, która mieściła się w kwocie, jaką Miasto Stołeczne Warszawa zamierzało przeznaczyć na realizację zamówienia.
11 grudnia do wszystkich biorących udział w postępowaniu przetargowym urząd wysłał informację o wyborze tej właśnie oferty. W ciągu 7 dni od daty wysłania zawiadomień nie wpłynął protest ze strony żadnego z pozostałych wykonawców, wszystko wskazywało więc na to, że umowa z Tele Atlasem zostanie podpisana.
Okazało się jednak inaczej. Tele Atlas Polska Sp. z o.o. uchyliła się od podpisania umowy (przyczyny, jak nas poinformowano w Urzędzie m.st. Warszawy, są tajemnicą handlową). W związku z tym urząd podjął decyzję o wyborze oferty drugiej pod względem kwoty. PGI Compass SA zaproponowała w niej wykonanie opracowania za 841 800 zł brutto, przekraczając proponowaną pierwotnie przez zamawiającego kwotę o blisko 42 000 zł. Jak widać, dodatkowe pieniądze się znalazły, bo najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni umowa z firmą Compass S.A. zostanie podpisana.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS