Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-09-02| GNSS

Satelity GPS pójdą później na emeryturę

Inżynierowie z US Air Force pracują nad technologią, która pozwoli przedłużyć życie satelitów GPS generacji IIR and IIR-M. Obecnie stanowią one aż 60% konstelacji tego systemu.


Satelity GPS pójdą później na emeryturę

Technologia ta ma spowolnić degradację baterii, które zasilają podsystemy satelitów, gdy panele słoneczne znajdują się w cieniu Ziemi. Obecnie w trakcie ładowania często dochodzi do ich przegrzewania, co przyspiesza zużycie akumulatorów.

Aparaty serii IIR and IIR-M zbudowała firma Lockheed Martin Space Systems. Najstarszy został wystrzelony w 1997 r. i pracuje do dziś, choć teoretycznie czas ich pracy oszacowano na 8 lat. Administratorzy GPS szacują, że jeśli technologia ta zostanie wdrożona we wszystkich aparatach tych generacji, uda się oszczędzić równowartość nawet dwóch satelitów nawigacyjnych.

Źródło: GPS World, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS