wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-23| Geodezja, Firma, Prawo, Instytucje

Instrukcje i Wytyczne Techniczne na stronie GUGiK


W związku z wyczerpanym nakładem Główny Urząd Geodezji i Kartografii udostępnił do pobrania ze swojej strony internetowej instrukcje i wytyczne techniczne: G-1, G-3, O-3, O-4, G-3.1, G-3.2, G-4.3, G-4.4, K-1.2.

Każdy może pobrać w postaci plików PDF następujące dokumenty:

Instrukcja Techniczna G-1 - Pozioma osnowa geodezyjna, Instrukcja Techniczna G-3 - Geodezyjna obsługa inwestycji, Instrukcja Techniczna O-3 - Zasady kompletowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, Instrukcja Techniczna O-4 - Zasady prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, Wytyczne Techniczne G-3.1 – Osnowy realizacyjne, Wytyczne Techniczne G-3.2 – Pomiary realizacyjne, Wytyczne Techniczne G-4.3 – Bezpośrednie pomiary wysokościowe, Wytyczne Techniczne G-4.4 – Prace geodezyjne związane z podziemnym uzbrojeniem terenu, Wytyczne Techniczne K-1.2 – Mapa zasadnicza. Aktualizacja i modernizacja.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak Wy tak to my tak Od dziś koniec dalmierzami, druty iwarowe w rękę i na pomiary Panowie, nie będzie mi tu żaden geodeta marudził na instrukcje
odpowiedz zgłoś
???? Czy GUGiK zdaje sobie sprawę ze instrukcje są po wejściu do UE nieobowiązujące? Winny byc standardy zgodne z normami unijnymi
odpowiedz zgłoś
badziewie I wszystkie winny być rygorystycznie przestrzegane!Tak jak to czynią w kontroli WINGiK Porzucmy nowe technologie
odpowiedz zgłoś
badziewie I wszystkie winny być rygorystycznie przestrzegane!Tak jak to czynią w kontroli WINGiK Porzucmy nowe technologie
odpowiedz zgłoś
czekam na następne Bardzo dobrze, że część instrukcji została udostępniona. Ja czekam na następne - uważam, że powinny wszystkie instrukcje techniczne być udostępnione w necie na stronie GUGiK.
odpowiedz zgłoś
TE INSTRUKCJE TO JUŻ WSTYD POKAZYWAĆ Panowie z GUGiK czas zmienić te instrucje. Praktycznie to przestarzałe już dość pomiary dalmierzem, w tych instrukcjach wydają się być jak coś z przyszłego stulecia. Więcej ważniejszych rzeczy a mniej głupota w tych inastrukcjach. Odzielić instruckje od typowej geod gosp a tej naukowej !!
odpowiedz zgłoś
Instrukcje i Wytyczne Techniczne na stronie GUGiK Ale nie wszystkie linki są dostępne!!! Może by tak coś z tym zrobić?! POzdrawiam
odpowiedz zgłoś
ha mamy muzeum w Opatowie to mozemy miec skansem w Warszawie w GUGiK. Kadra juz jest
 1 
odpowiedz zgłoś
B III A dlaczego nie udostępniono instr. B III? (Dla niewtajemniczonych: Instr. B III - Poligonizacja techniczna, wydanie z 1965 roku- bardzo dobra instrukcja). Jak już studiować historię to dogłębnie i w pełnym zakresie.
 2 
odpowiedz zgłoś
cos sie dzieje dobrze ze udostepnili teraz niech uaktualnia
odpowiedz zgłoś
ha ha ha sorry !!! zagalopowalem sie . Z 1988 roku,
odpowiedz zgłoś
ha ha ha .ale postep spokojnie. to sa wydawnictwa muzealne!!! np z 1998 roku. Porzuccie nowe technologie i instrumenty.
odpowiedz zgłoś
W R E S Z C I E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ludzie podstawowa norma potrzebna do wykonywania zawodu wreszcie trafi pod strzechy! Żal ściska, że tylko dzięki temu, że się wyczerpał nakład to NACZALSTWO wreszcie zdecydowało się na upublicznienie w wyrafinowanej formie pdf! Pan Garstka na to pozwolił...?
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS