wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-23| GNSS, Firma, Instytucje, Imprezy

Warsztaty nt. polskiego udziału w Galileo


W piątek (19 stycznia) w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyły się warsztaty na temat udziału Polski w projekcie tworzenia europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo.

Warsztatom przewodniczył podsekretarz stanu w MNiSW prof. Krzysztof J. Kurzydłowski. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu Eugeniusz Wróbel oraz dr Włodzimierz Lewandowski z Międzynarodowego Biura Miar w Sèvres, a także ponad 100 przedstawicieli wojska, rolnictwa, gospodarki i instytutów naukowych. Podczas warsztatów podkreślano przede wszystkim niewielki udział Polski w tym projekcie. Obecnie uczestniczy w nim jedynie Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów. Nasz udział w kolejnych fazach budowy systemu może się zwiększyć. Jednak jak do tej pory władze nie prowadzą żadnych prac, które przygotowywałyby polskie firmy i instytucje do takiej współpracy. Powinno się to zmienić, jeśli chcemy wykorzystać szansę, jaką daje Galileo. Ten system to przykład szybko rozwijającej się technologii, która przyniesie wiele korzyści użytkownikom, daje też szanse biznesowe.

Źródło: serwis Nauka w Polsce; MNiSW
fot. MNiSW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS