Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-08-21| GNSS

Start kolejnych satelitów Galileo się opóźni

Przedłużające się testy dwóch pierwszych satelitów Galileo bloku FOC opóźnią wyniesienie ich na orbitę przynajmniej o dwa miesiące – podaje serwis „Inside GNSS”.


Start kolejnych satelitów Galileo się opóźni <br />
fot. ESA
fot. ESA

Dotychczas start planowano na koniec października br., teraz optymistyczne przewidywania mówią o 28 grudnia. ESA tłumaczy to koniecznością przeprowadzenia dokładnych i czasochłonnych testów tych maszyn, które polegają m.in. na przetrzymywaniu satelity w komorze próżniowej przez kilka tygodni. W tym czasie aparat jest poddawany temperaturom, na jakie będzie narażony w przestrzeni kosmicznej.

Serwis „Inside GNSS” przewiduje, że przez to opóźnienie coraz mniej realny staje się ambitny plan, by do końca przyszłego roku na orbicie znalazło się 14-18 satelitów FOC. Tym samym prawdopodobnie opóźni się ogłoszenie częściowej operacyjności Galileo.

Źródło: ?Inside GNSS?, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS