wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-22| Geodezja, Mapy, Software, Instytucje

Rozpoczęcie prac nad mapą zasadniczą Warszawy w formie numerycznejBiuro Geodezji i Katastru Urzędu m.st. Warszawy poinformowało. że 22 stycznia (dzisiaj) rozpocznie się wdrażanie technologii prowadzenia zasadniczej mapy miasta w formie numerycznej. Prace zostaną rozpoczęte w dzielnicy Praga Północ.

W okresie przejściowym numeryczna mapa zasadnicza będzie prowadzona w postaci rastrowo-wektorowej. Standardem docelowym mapy będzie numeryczna mapa zasadnicza w postaci wektorowo-obiektowej. Prowadzona będzie w oprogramowaniu GEO-MAP firmy PUH GEO-SYSTEM Sp. z o.o. Informacje dotyczące prowadzenia numerycznej mapy zasadniczej będą umieszczane na tablicy ogłoszeń w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz na stronie internetowej Biura Geodezji i Katastru Urzędu m. st. Warszawy www.um.warszawa.pl/bgik.

Źródło: Biuro Geodezji i Katastru


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
pytanie Witam. Jak dzisiaj, po niemal dwóch latach wygląda sprawa ?
odpowiedz zgłoś
happy end poczekamy zobaczymy, przy takim programie klapa nieunikniona
odpowiedz zgłoś
Mapowy a może ... GeoMapowy Skoro jesteś nikt - to nie szkoda pisać... Liczyć nie umiem - zgoda jest 30 skanów z nakładkami. A co do klapy ... poczekam :)) Pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
Oj Cesiek, Cesiek - Już i tak nikt Cie nie czyta ale jeszcze nie możesz dać za wygraną (coś bardzo Cie boli). Gdybyś dobrze liczył to powinieneś uzyskać liczbę 30 arkuszy numerycznych i 11 w opracowaniu. Tak bardzo byś chciał aby była klapa ale raczej nie zanosi się, że będziesz miał satysfakcję.
odpowiedz zgłoś
Łał łał Już jest 25 skanów - skalibrowanych uuła!!! REWELACJA !!!
odpowiedz zgłoś
I co dalej ?? A jak z postępem prac ... nadal 13 skanów (oczywiście z nakładkami) ??
odpowiedz zgłoś
do pozostałych Geod. Pow. mających iGM czy Wy też zareagowaliście ?? :))
odpowiedz zgłoś
do : Geod.Pow.-Kościerzyna Gratulacje za reakcję :))
odpowiedz zgłoś
?? Karol - o co chodzi ??
odpowiedz zgłoś
doskonaŁY w krytyce Jedna osoba, której się nie udało wejść, a podpisujesz się za wszystkich? Faktycznie w krytyce jesteś doskonaŁY. Niestety na PC 486 tego nie uruchomisz. Zmień sprzęt a zobaczysz jak działa.
odpowiedz zgłoś
do : Geod.Pow.-Kościerzyna http://83.14.248.94/iGeoMap/Data/ Powodzenia.
odpowiedz zgłoś
Sytuacja taka jest spowodowana przez brak przepisów uzgadniających formaty danych, metod zapisu, eksportu i importu, struktury baz danych. Brak przepisów ogólnokrajowych, które uporządkują bałagan jaki powstał prowadzi do potęgowania tej sytuacji - wprowadzanie jakiś lokalnych rozwiązań, które tylko generują dodatkowy chaos.
odpowiedz zgłoś
Mili Panowie Geodeci wykazcie też odrobinę dobrej woli. Wprowadzenie nowych rozwiązań w ośrodkach jest w dużej mierze stopowane przez wykonawców, którzy sa doskonali w krytyce, ale oporni na jakiekolwiek zmiany. Dziękuję geodetom kościerskim którzy byli wyrozumiali i wspomagali działania ODGK w Kościerzynie.
odpowiedz zgłoś
O nie drogi Panie !!! Tylko GeoMapa da radę we Warszawie !!!
odpowiedz zgłoś
Cała ta Geo-Mapa to jedna wielka hybryda chorej wyobraźni, miejmy nadzieję że przyszłość przyniesie mądrzejsze głowy w urzędach oraz lepsze programy
odpowiedz zgłoś
Faktycznie Geo-Mapa prezentuje mierne możliwości, program jest wyjątkowo kiepski.
odpowiedz zgłoś
Dzięki za dobre słowo - Człowieku dwojga imion ... Dobrze, że są jeszcze tacy optymiści ... Pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
Czesc fani - widzę, że wam to sen z powiek spędza. Dobrze będzie spijcie spokojnie.
odpowiedz zgłoś
A jednak 13 sekcji hybrydy już jest Hura hurra hurrra .... Alleluja ....
odpowiedz zgłoś
Już nie ma takich miejsc ... GM jest wszędzie ... Trza się będzie nawrócić ... na GM :-((
odpowiedz zgłoś
Powiedz gdzie Werdzil - bilecik Ci kupimy.
odpowiedz zgłoś
Pozostaje wyjechać z kraju tam gdzie nie ma postaci hybrydowej ani Geo-Mapu i GeoInfo.
odpowiedz zgłoś
cd. Nadal 4 ... BRAWO BRAWO !!! No chyba że to dezinformacja - wówczas również BRAWO BRAWO !!!
odpowiedz zgłoś
I podatnicy zapłacą za badziewie , jak zawsze, ty, ja on i oni - wszyscy zapłacimy za głupotę urzędników - GM
odpowiedz zgłoś
Do Ceśka Zgodnie z informacjami na stronach : http://www.podgik.pl/iGeoMap/Data/Warszawa/PragaPn .html lub www.um.warszawa.pl/bgik: (wchodzimy -> mapa dla geodetów -> Praga Płn.); w warstwie sekcje ZMM -> numerycznie - uwaga !!! do dzisiaj mają 4 (CZTERY) arkusze zeskanowane. Czy to kolejny sukces ???
odpowiedz zgłoś
Podsumowując... Niby jak mogę mieć duże pojecię o łatwym zarabianiu kaski skoro jestem bez pojęcia o PODGiKu :))
odpowiedz zgłoś
Koniec żartów to już jutro !!! Zgodnie z informacjami na stronie: http://um.warszawa.pl/bgik/ jutro pierwszych 13 sekcji mapy zasadniczej w postaci rastrowo-wektorowej. Zapraszam do ODGiK-zobaczyć zeskanowane mapy BEZCENNE-i tak za wszystko zapłacisz w podatkach Czy jutro w związku tym świętem ODGiK pracuje 24h i bufet za darmo
odpowiedz zgłoś
Podumowując... Napiasłem, że troche pojęcia o PODGIK masz, ale skoro sam twierdzisz że nie masz, przyjmuję to do wiadomości. Ty wiesz lepiej. Mam za to wrażenie, że masz duże pojecię o łatwym zarabianiu kaski. Powodzenia.
odpowiedz zgłoś
Podsumowując ... Są zwolennicy tzw. numerycznej mapy zasadniczej prowadzonej w takich czy innych programach. I dobrze. W końcu ktoś się musi zbłaźnić aby ktoś zarobił kaskę za tzw. system mapy numerycznej(??). Dobrze by było gdyby decydenci swoją kaskę wykładali, bo na to by mieli pojęcie o SIT/GIS szansy nie ma.
odpowiedz zgłoś
Widzisz APIs - nie jest tak źle, jeśli są jeszcze gorsze programy niz GM. Tak sie tylko sklada, ze w tych złych programach (bo pewnie dodasz do nich EWM) prowadzi się ponad 90% danych w ośrodkach dokumentacji g-k. Ale ty jesteś tzw. GIS-owiec i o prowadzeniu PODGIK masz tyle pojęcia co kot napłakał.
odpowiedz zgłoś
Ale żeby uzytkować takie programy trzeba trochę chęci, woli i wiedzy, zwłaszcza jeżeli chodzi o GRASS, który de facto ma licencję GPL i do tego oferuję w niektórych rozwiązaniach więcej możliwości niż płatne oprogramowanie. Ale oczywiście łatwiej jest przepłacić i użytkować GM albo GI.
odpowiedz zgłoś
PS uświadomcie sobie że aby SIP spełniał swoje funkcje według kilku podstawowych definicji wymaga czegoś więcej niż programów GM i GI, polski produkt, który jest ukierunkowany na SIP nazywa się TatukGIS, pozostałe to zagraniczne programy typu GRASS, ArcGIS, GeoMedia etc.
odpowiedz zgłoś
trzeba trochę więcej funkcji niż rysowanie kresek z bazy danych ewentualnie przetrzymywanie atrybutów w bd. W takim razie życzę powodzenia w prowadzeniu SIPu w GM albo GI, i podziwiam odwagę tych, którzy się tego podejmują.
odpowiedz zgłoś
Geo-Map w komórce d/s SIP a to mi dopiero kawał, a co ma wspólnego Geo-Map z SIPem, no to mnie rozśmieszyłeś Warsie. Geo-Info jeszcze gorzej wypada niż GM. Ale oba programy z SIPem nie wiele mają wspólnego, tyle co najwyżej chęci twórców tego oprogramowania, bo jak mi sie wydaje żeby zaspokoić potrzeby związane z SIPem
odpowiedz zgłoś
Odpowiedź. Na zakończenie reklamy GM. Mają iGM i dobrze (dla Autora iGM) - tylko jaki to ma związek z prowadzeniem mapy zasasdniczej? W iGM chyba się nie da - jeszcze ??
odpowiedz zgłoś
Jesteś niby Lech ale o Poznaniu to masz blade pojęcie. W instytucji o nazwie Geopoz wykorzystywane są dwa systemy Geo-Info w Ośrodku Dokumentacji (mam nadziej że by Ci odpowiadał) i od kilku lat Geo-Map w komórce d/s SIP. Polecam stronę www.igeomap.pl. Jak sobie klikniesz Poznan na mapie to się wszystkiego dowiesz.
odpowiedz zgłoś
Odpowiedź Ja oczywiście tylko krytykować umiem. Rozszyfrowałeś mnie. Już wiem że tylko GM udźwignie ten ciężar jakim jest mapa zasadnicza Warszawy. Brawo za odwagę. Oczywiście nie istnieją żadne systemy tzw. bazodanowe. Ci w Krakowie, Poznaniu to gapy.
odpowiedz zgłoś
Pytanie A ty Lechu to w czym i jak byś to zrobił? Odpowiedz aby nie wyszlo, że tylko krytykować umiesz!
odpowiedz zgłoś
GeoWarszawa Mapa zasadnicza w GM, to nowy wkład geodezji warszawskiej w rozwój tej dziedziny sztuki/nauki. Było wyrównanie Ewą, będzie mapa zasadnicza w tysiącu i jednym plików ale uwaga !! za to w dwóch układach wspólrzędnych. Fantastycznie warszawska szkoła geodezji :-)
odpowiedz zgłoś
Dużo programów jest w stanie spełniać jakieś funkcje dla prowadzenia m.zas. tylko czy za kilka lat nie obudzicie się z ęką w nocniku twierdząc że odstajecie od reszty świata?
odpowiedz zgłoś
Prokuratorze Zgoda Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych nie jest panaceum na wszystkie pytania.O ile pamiętam myślenie w tym kraju jeszcze nie jest zabronione, wyciąganie wniosków także,ale niektórym jak widać cięzko to idzie.A czy dużo osób podpisało by się pod tym,że GM jest najlepszym programem do m.zasadiczej
odpowiedz zgłoś
APIs nie oskarżaj jak pojęcia nie masz. Ty sądzisz, ze geodezja w Warszawie istneje od roku. Podczas gdy GEO-MAP wprowadzono w Warszawie za zgodą Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w 2003 roku, a nie jak mniemasz 22.01.2007r. Wszystko napisali na stronie www.geo-system.com.pl w aktualnościach.
odpowiedz zgłoś
korzystam z GM od lat metoda hybrydowa jest jedyną, na którą nas teraz stać...jaka jest? taka jak stworzona przez geodetów analogowa mapa zasadnicza...jak to mowią kreślarki papier przyjmie wszystko...wiecej optymizmu
odpowiedz zgłoś
UUła witamy zbawcę (innyczytelnik) geodezji ... Szkoda że ich jest tak mało ... Czyżby wyjechali na sianokosy a może truskawki? A to pech. WRACAJCIE.
odpowiedz zgłoś
nie powinni się zajmować takimi zajęciami, wogóle nie powinni się niczym zajmować po za prostymi pracami typu sianokosy, zbiory truskawek itp. Nie można stać w miescu w oczekiwaniu, że będzie dobrze, bo w niedalekiej przyszłości będziemy mówić o GM jako narzędziu, które nie wniosło niczego.
odpowiedz zgłoś
Właśnie w tym rzecz z robiąjak i w czym mają. Podchodząc do tego po macoszemu możemy odrazu odrzucić idee postępu. To jak robią i w czym a jak powinno się robić i w czym to są niestety dwie różne rzeczy. Stojąc w miejscu cofamy się w rozwoju, jeżeli ludzi się tym zajmujący nie potrafią myśleć dalej niż na swój czubek nosa
odpowiedz zgłoś
Nie warto gadać Co się czepiacie - robią jak i w czym umią (GeoMapęzasadniczą), a pokazują co rozumieją i mają (TBD i zielono-wiosenną ortofotomapę). Dajcie Im spokój.
odpowiedz zgłoś
Innyczetelniku - pewnie pamietasz DOS-a i TAG-a, nie bedziesz musiał się uczyć. Geo-Map jest pod Windowsa, pewnie dlatego go nie lubisz. Kiedys GEO-MAP byl pod DOS-a, moze mają w firmie jeszcze takie wersje.
odpowiedz zgłoś
Cofamy się w rozwoju. Dziś Geo-Map, potem przejdziemy na DOSa i TAGa, a na końcu wrócimy do metod z XVIII wieku
odpowiedz zgłoś
co oni robia prace w GeoM trwaja a teraz widze w ineternecie ze Biuro Geodezji w Warszawie uruchammia TBD. Oczom nie wierze ze taka szmirę mozna pokazywać. Czy oni są rzeczywiscie tak daleko w tyle?
odpowiedz zgłoś
re Młady ... Wtf is ERZE? ERA GSM to taka sieć.
odpowiedz zgłoś
GM musi odejść Wtf is ERZE? Na GIKu uczymy się GM ale wiadomo dlaczego, zamiast uczyć się czegoś bardziej rozwojowego, za to mamy darmową reklamę GM.
odpowiedz zgłoś
Mapa zasadnicza vs. geomap w geomapie - niemożliwe!!! takie rzeczy to tylko w ERZE !!!
odpowiedz zgłoś
Drodzy Studenci No cóż - już spałem, ale co Wam powiem to Wam powiem - ino GM oraz iGM da radę.
odpowiedz zgłoś
E2rdzie nie zostawiaj nas samych powiedz nam o światowych rozwiązaniach w naszych ośrodkach dokumentacji.
odpowiedz zgłoś
Drodzy Studenci. Mam szczerą nadzieję, że .................................................. .......... .................................................. .......... .................................kalendarium nie będzie zbyt męczącą lekturą - kolorowa i proste cyferki - coś jak GM. Szczerze pozdrawiam - zaspany E2rd
odpowiedz zgłoś
E2rdzie nie pognębiaj się - powiedz nam, na która reklame mamy zwrocić uwagę. Trzeba bylo tak od razu. Na pewno Cie docenimy.
odpowiedz zgłoś
Pognębiony E2rd. Już dobrze - poddaję się. Tylko GM pociągnie mapę dla Warszawy. Choć bez ołówka i farbek nie da rady !!! Fabryka - piękna rzecz - dorobią tam wiele sztalug. Warto przeczytać coś z lewej i prawej strony tego tekstu - różne ciekawe reklamy tam są. Pozdrawiam. E2rd.
odpowiedz zgłoś
APIs nie afiszuj sie z przynaleznoscia partjną. Standard wszystko jest zepsute, przetargi ustawione, kolesiostwo - prawda. A wojewoda po pijaku moze jechać i jest OK.
odpowiedz zgłoś
E2rdzie masz racje o olowkach i farbkach nas nie uczą. I jak my zrobimy to cos co kiedys musimy zrobic. Prosimy o radę.
odpowiedz zgłoś
Idź już spać - rano musisz wstać - 5.15 busa m Edek idź spać - już późno a jutro idzesz do fabryki (wiesz ołówki) później studia no i jeszcze dzieci odebrać ze studiów. A później siadaj do Geo-Mapy i trenuj trenuj - Irlandia czeka !!!
odpowiedz zgłoś
Edek nie od kredek - od ołówków i farbek No i mnie rozpoznali - jestem jednym z Was i jednocześnie mam dzieci na Wydziale ... Ale dość głupot. Jeśli uczą geodetów na PW również stosowania innych programów - to jest nadzieja - nie tylko dla Warszawy. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w zdobywaniu wiedzy - kiedyś będziecie musieli coś zrobić
odpowiedz zgłoś
Edek moze ty jestes jednym z nas tak dobrze znasz program studiów, a moze córka albo syn studiuje i Ci ferment do domu przynosi. Nie martw się Edek z Twoim dyplomem masz zawsze miejsce w fabryce kredek!
odpowiedz zgłoś
Edward odpisze również Studentowi Wolna ręka to m.in. furtka dla znajomych, wystarczy dobrze uzasadnić, że tylko ten konkretny program np. GM, jest odpowiedni dla zamawiającego i po sprawie. Co do kuźni PW, uczą tam GM - już nie tylko jako programu do mapy zasadniczej i obliczeń ale również wiodącego w SIT i stąd te młode talenty.
odpowiedz zgłoś
A Pan Edward chyba uważa inaczej:)
odpowiedz zgłoś
do APISa duża część pracowników BGiK to młoda kadra po studiach, znająca się na wielu programach geodezyjnych. zresztą PW jest kuźnią młodych talentów.
odpowiedz zgłoś
do APIs i Informatyka oj, trzeba trochę znać się na trybach przetargów. są też zamówienia z wolnej ręki
odpowiedz zgłoś
przetarg Ale był przetarg czy nie był?konkretnie
odpowiedz zgłoś
Co ciekawe nie ma przetargu w historii BGiK, w którym wyłoniono by program typu Geo-Map, tylko od razu przetargi były ustawiane na zakup Geo-Mapy. Czy to się nie wydaje dziwne
odpowiedz zgłoś
I dodatkowo nie ma żadnego przegranego przetargu bo jak tu przegrać ze samym sobą. Koleśiostwo!!! Rączka rączkę
odpowiedz zgłoś
Dziwnym trafem wszystkie przetargi, w których wygrywa Geo-Map , wygrywa je sam ze sobą, bo nikogo innego nie ma kto staje do przetargu, czyżby przetargi odbywały się po cichu aby konkurencja nie zdążyła ???
odpowiedz zgłoś
przetarg? I tu APIs dotknął delikatnie sprawy. Czy był wogóle przetarg na wybór programu? Ja nie widziałem nigdzie w ogłoszeniach BZP. Może Geodeta Warszawy odpowie na zadane pytanie.
odpowiedz zgłoś
Dobrze o tym wiadomo, że przy przetargach istnieje jedno kryterium - cena, a nie jakość, dlatego wybiera się takie a nie inne rozwiązania, no i stąd dziurawe drogi, parkometry, i tym podobne hybrydy
odpowiedz zgłoś
...ale do czołówki nie należy zresztą duża część(większość) programów pisanych przez rodzimych programistów z dziedzin przeznaczonych dla geodezji, ewidencji itp., jest bardzo słabymi programowo rozwiązaniami o niskiej funkcjonalności.
odpowiedz zgłoś
Taki sondaż byłby mało obiektywny ponieważ kolesiostwo itd, rączka rączkę ect. A po za tym jestem pewien, że osoby pracujące w BGiK nie mają żadnego pojęcia o innych programach, bez obrazy dla tych pracowników. Znam kilka programów i wiem że Geo-Map nie jest dobrym rozwiązaniem - można go nazwać amatorskim rozwiązaniem
odpowiedz zgłoś
ankieta? a może o przydatności Gep-Map zrobić sondaż bezspośrednio z osobami korzystającymi na co dzień w pracy (BGiK).
odpowiedz zgłoś
Jaki ten Geo-Map beznadziejny , wszystko na odwrót, można by wysłać ten program na jakąś paraolimpiadę, na pewno by wygrał. Współczuję osobom które z niego korzystają.
odpowiedz zgłoś
gdzie? Gdzie dwóch się bije, tam brodaty korzysta
odpowiedz zgłoś
Dyplom Jaki Pan ma dyplom, Panie Edwardzie? Pewnie jakiś wartościowy, taki super? Pan się nie martwi, z takim dyplomem to znajdzie Pan pracę w każdym dużym mieście. Przed przeprowadzką proszę tylko sprawdzić czy tam przypadkiem GeoMap-u nie wdrożyli.
odpowiedz zgłoś
he he No dobrze, dobrze - mamy narzędzie od Doc ora to jeszcze studentów weźmy - dyplomy sobie porobią a miasto mapę dostanie - jedno i drugie o takiej samej wartości. A może założyć firmę wektoryzującą - obiekty wektorowe. Może, może ... chyba już nic nie pomoże. Weźmy przykład z innych dużych miast!
odpowiedz zgłoś
Zadowolony użytkowniku skąd u Pana takie wielkie poparcie dla postaci hybrydowej i brak samokrytycyzmu, musisz spojrzeć na całość obiektywnie a nie z własnego punktu widzenia, który w Pana przypadku zależy od punktu siedzenia, nie da się ukryć, że ma Pan jakiś interes w promowaniu postaci hybrydowej->brak obiektywizmu.
odpowiedz zgłoś
Hybryda - 2/2 I na tym zakończę swoje pisanie gdyż zbyt dużo tu malkontentów, a mało ludzi kompetentnych.
odpowiedz zgłoś
Hybryda - 1/2 Bajek to słuchałem jak byłem mały. A informacje mam z pierwszej ręki ponieważ wykonuję prace na terenie powiatów wołomińskiego i warszawskeigo zachodniego i hybrydę odczuwam Kolego na własnej skórze a Ty chyba tylko o tym słyszałeś (może w postaci bajek).
odpowiedz zgłoś
Niestety Zadowolony użytkowniku nasłuchałeś się bajek o hybrydowej postaci, systematyczna zamiana postaci rastrowej na wektorową nie następuje z dnia na dzień, to proces długotrwały, bardzo długotrwały więc zanim jakąkolwiek funkcjonalność osiągnie mapa zasadnicza to zastanie nas kolejny wiek
odpowiedz zgłoś
do Zadowolonego użytkownika Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach - które to te niektóre obiekty? Skoro: ... treść stopniowo zastępowana jest przez postać wektorową z wykonywanych pomiarów ... to pozostała treść albo pozostaje rastrem na wieki albo pozyskujemy ją z wektoryzacji.
odpowiedz zgłoś
Do Ryśka Choćby stąd,że wektoryzacja nie zapewnia dokładności wymaganej dla niektórych szczegółów terenowych.Poza tym znamy technologię-jak można przeczytać wyżej-jest to hybryda. Raster,którego treść stopniowo zastępowana jest przez postać wektorową z wykonywanych pomiarów i wektoryzacji niektórych obiektów
odpowiedz zgłoś
Do zadowolonego użytkownika... A skąd pewność że nie mają zamiaru wektoryzować mapy zasadaniczej? Nie znamy zaproponowanej technologii uzyskania tego dzieła - a szkoda.
odpowiedz zgłoś
Jeżeli kupili i wdrożyli program to chyba cięzk bedzie im zrezygnować z uzytkowania Geo-Mapy, a z tym dodawaniem to bym sie wstrzymał, dwóch klientów nie czyni wiosny.
odpowiedz zgłoś
Do Frankiego Niedawno Geo-Map wdrożył powiat pruszkowski, w ostatnich tygodniach także wejherowski, a jeszcze żaden powiat, który rozpoczął korzystanie z Geo-Mapu z niego nie zrezygnował, to idąc tropem, że skoro do jakiejś wielkości coś się dodaje i nic jednocześnie nie odejmuje, to chyba przybywa?
odpowiedz zgłoś
Do Alexa Skoro uważasz, że postać hybrydowa to kiepskie rozwiązanie, to znaczy, że widzisz jakąś alternatywę... Może w takim razie nam ją przedstawisz? Tylko proszę, nie pisz o pomysłach wektoryzacji mapy zasadniczej...
odpowiedz zgłoś
Do Miska Oj Misek, Misiek jak się kopiować nauczysz to możemy z Toba o Geo-Map pogadać. Może Cię jakiś kurs zapiszemy. Ale to poźniej najpierw solidnie ćwicz kopiowanie. Jak sie nauczysz napisz!
odpowiedz zgłoś
ups ups... sam nie umiem kopiować Sami sobie poszukajcie :(
odpowiedz zgłoś
Oryginał. http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzia l=komunika ty&ak_id=10016&kat=9 tak dla porównania ...
odpowiedz zgłoś
Do Redakcji. Skoro jako źródło podajecie BGiK, to przynajmniej kopiujcie bez błedów! A przynajmniej nie dopisujcie czegoś, czego nie ma w oryginale: nie w Powiatowym Ośrodku ! bo go już nie ma - no przynajmniej nie ma oficjalnie tej nazwy bo szyld do niedawna był w Alejach :)) To tyle bo szkoda gadać o Ge-Ma
odpowiedz zgłoś
DO Zadowolony użytkownik A jak Pan może udowodnić że użytkowników przybywa? Geo-Mapa jest programem niszomym, zapełniającym tymczasowo lukę i zapewne zostanie wyparty przez potężniejsze narzędzia. Czy aby w takiej sytuacji logiczne jest używanie tego programu? Odpowiedcie sobie sami
odpowiedz zgłoś
Do anastazy Wyjście z analogu oczywiście jest dobre ale nie za wszelką cene, jeżeli z założenia będzie eksportowane do dxfa, to po co pośrednio przez Geo-Map, nie lepiej odrazu z oryginału korzystać. Hybrydowa postać to jakiś wytwór chorej wyobraźni, kolokwializm powstały jako wytór lokalnej twórczości
odpowiedz zgłoś
Dobrze Dobrze, że w końcu ruszyli. Chyba to lepsze, niż składanie nakładek. Chyba najważniejsze to wyjść z analogu. Z cyferkami to już zawsze będzie można coś zrobić. A wyeksportować do cadzików zawsze można.
odpowiedz zgłoś
Poczekajmy. Poczekajmy z tym firmowym jadem. Dajmy im szansę. Ostatecznie raster/hybryda to jeszcze nic złego. A co do wiadomiości Wykonawcy z Kościerzyny - ostatecznie można być nawet XXI (ciekawe na ilu w stawce) ale zawsze lepiej być I (pierwszym). Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości.
odpowiedz zgłoś
Wykonawca z Kościerzyny Jak czytam, to co piszecie negatywnie o tym systemie, to tylko wam współczuję.U nas już od 3 lat chodzi GEO-MAP i nic się nie zawaliło, a jeszcze Wejherowo wdrożyło się. Nic nie wkreślam, mam pełną informację o materiałach, czysta robota.Import, export wielu formatów. Ktoś pokazał,że można być XXI.
odpowiedz zgłoś
c.d do redaktora Dla nas wykonawców jest bez znaczenia w jakim oprogramowaniu bedziemy działac. Dostosujemy się.Idziemy linią GUGiK tzn na minimum. Bedzie małe i cieszyło.
odpowiedz zgłoś
109 komentarzy, strona 1 z 2
1 2 » »»zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS