wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-19| GIS, Teledetekcja, Firma, Imprezy

Grupa Techmex zaprezentuje swoje możliwości w Londynie


Po raz pierwszy przedstawiciele polskiego biznesu zostali oficjalnie zaproszeni do udziału w konferencji DGI EUROPE 2007, która odbędzie się w Londynie w dniach 22-25 stycznia 2007. W spotkaniu uczestnictwo potwierdziło już kilkudziesięciu specjalistów reprezentujących najważniejsze organizacje geoinformatyczne działające na świecie. Przedstawiciele Grupy Techmex wystąpią obok światowych liderów branży, takich firm jak: Raytheon, Lockheed Martin, ESRI, Intergraph, Mapie i Leica Geosystems.

Jednym z głównych tematów tegorocznej konferencji będzie omówienie standardów wykorzystania monitoringu satelitarnego w sektorze obronności. Uczestnikami będą przede wszystkim osoby zajmujące się sprawami bezpieczeństwa. W czasie czterodniowego spotkania DGI EUROPE 2007 rozpatrywanych będzie trzydzieści indywidualnych opracowań naukowych czołowych organizacji geoinformatycznych.
Grupa Techmex będzie prezentowała potencjał Satelitarnego Centrum Operacji Regionalnych (SCOR) zlokalizowanego w Polsce. Cetrum uruchomiono w październiku 2004 roku. Jest to jedna z 14 zlokalizowanych na świecie regionalnych stacji satelitarnych, odbierających zdjecia z amerykańskiego satelity Ikonos. Satelita fotografuje powierzchnię Ziemi z rozdzielczością 82 centymetrów, zaś SCOR dysponuje technologią płynnego przetwarzania pozyskanych obrazów w tzw. ortofotomapę.
Więcej informacji na temat konferencji DGI EUROPE 2007 znaleźć można na stronie internetowej tej konferencji.

Źródło: Techmex S.A.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS