Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-08-03| GNSS, Mapy, Firma

Nawigacja wciąż w dół

W II kwartale br. wszyscy trzej największi dostawcy rozwiązań nawigacyjnych zanotowali spadki przychodów.


Nawigacja wciąż w dół

Największy spadek dotknął dział HERE odpowiedzialny w Nokii za mapy i usługi lokalizacyjne. Zanotował on 233 mln euro przychodów, czyli o 18% mniej niż w analogicznym okresie 2012 roku. Co ciekawe, za ten spadek odpowiada przede wszystkim sprzedaż wewnętrzna, czyli na potrzeby rozwiązań Nokii. W ciągu roku dochody z tego tytułu skurczyły się o ponad 2/3 do 38 mln euro. Równocześnie wzrosła sprzedaż wewnętrzna – o 8% do 195 mln euro.

Drugiego kwartału do udanych nie zaliczy także holenderski TomTom. W okresie tym jego przychody spadły o 4% do 250 mln euro. Wzrost sprzedaży spółka zanotowała tylko w jednym, najmniejszym dziale, czyli Rozwiązań biznesowych. W pozostałych sprzedaż albo spadła, albo utrzymała się na poziomie sprzed roku. Optymistycznym akcentem jest osiągnięcie zysku netto w wysokości 8 mln euro (o 1 mln euro mniej niż rok wcześniej).

Sprzedaż spadła także u Garmina. Jego przychody w II kwartale wyniosły 696 mln dolarów, czyli o 3% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spadek sprzedaży (o 13%) dotknęła tylko jeden dział, ale za to ten generujący największy obrót (Automotive/mobile). W pozostałych przychody wzrosły o: 6% (Outdoor), 16% (Aviation), 3% (Fitness) i 7% (Marine).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS