wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-30| GNSS, Mapy, Firma

Przystanek Woodstock bezpieczny dzięki technologiom lokalizacyjnym

W najbliższy czwartek rusza jeden z większych festiwali muzyczny w Polsce – Przystanek Woodstock. Nad bezpieczeństwem setek tysięcy uczestników czuwać ma ponad tysiąc osób ze służb porządkowych i medycznych wspieranych przez technologię lokalizacyjną firmy Finder.


Przystanek Woodstock bezpieczny dzięki technologiom lokalizacyjnym

W trakcie Przystanku działa wspólne centrum zarządzania Pokojowego Patrolu, pogotowia, straży i policji. Koordynację wszystkich służb zapewnia system do zarządzania mobilnymi zespołami dostarczany przez firmę Finder S.A.

W centrum zarządzania Przystanku Woodstock na dwóch dużych monitorach odwzorowany jest plan terenu całej imprezy z widocznymi punktami rozmieszczenia wszystkich istotnych elementów składowych systemu bezpieczeństwa: grup Pokojowego Patrolu, zespołów medycznych, ratunkowych i prewencji oraz karetek, quadów ratowniczych i wozów strażackich.

Pokojowy Patrol pracuje w otoczeniu wielotysięcznego tłumu i przemieszcza się na obszarze 150 ha. Porozumiewania między sobą nie ułatwiają wolontariuszom decybele płynące ze sceny. Jednak dzięki lokalizatorom personalnym, w które zaopatrzeni są liderzy patroli, możliwe jest szybkie i precyzyjne ustalenie, gdzie potrzebna jest pomoc.

Wyświetlane na ekranach dane lokalizacyjne z systemu Finder Online pozwalają koordynatorom na kierowanie podległymi służbami w sposób szybki i efektywny, bez zwłoki spowodowanej ustalaniem przez radio, kto znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia. Najczęściej lider Pokojowego Patrolu melduje przez radio, że jest przy osobie, która potrzebuje pomocy medycznej. Koordynator będący w centrum dowodzenia, widząc na monitorze, gdzie jest dany patrol zgłaszający problem, wysyła do niego najbliższą załogę ratowniczą. Na podobnej zasadzie patrole informują o zauważonych przewinieniach czy wykroczeniach, a koordynator decyduje, czy wysyła tam ochronę bądź policję.

W sierpniu 2012 r. w czasie trwania 18. Przystanku Woodstock organizatorzy festiwalu korzystali z 60 lokalizatorów osobistych Finder, w które wyposażeni byli liderzy Patrolu Pokojowego, patrole straży pożarnej i załogi ratownicze oraz z 20 urządzeń lokalizujących karetki, samochody straży pożarnej, samochody oraz quady ratownicze.

Źródło: Finder SA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS