wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-27| GNSS, Firma

GPS zlokalizuje kolarzy Tour de Pologne

Dziś (27 lipca) startuje 70. wyścig Tour de Pologne – największa i najbardziej prestiżowa impreza kolarska w Polsce. Podczas tych zawodów technologia lokalizacyjna firmy Finder wykorzystywana przez realizatorów TVP pozwoli na bieżąco informować widzów o pokonanym dystansie kolarzy.


GPS zlokalizuje kolarzy Tour de Pologne

Transmisja telewizyjna wyścigu kolarskiego ma swoją specyfikę. Aby w możliwie precyzyjny sposób oddać aktualny przebieg zawodów, TVP korzysta z technologii GPS dostarczanej przez firmę Finder. Na każdym etapie wyścigu Tour de Pologne wraz z zawodnikami jadą motocykle TVP, które są wyposażone nie tylko w kamery telewizyjne, ale również w urządzenia Finder. Są to lokalizatory GPS, które, wykorzystując technologię GSM, przesyłają aktualną pozycję motocykla. Dzięki temu realizator oprócz czasów zna dokładne położenie peletonu czy ucieczki. Pomaga to lepiej odwzorować przebieg trasy i uatrakcyjnić przekaz telewizyjny.

Na potrzeby Telewizji Polskiej firma Finder przygotowała nie tylko specjalne urządzenia, ale również dedykowany moduł aplikacji Finder Online. Moduł ten jest przeznaczony do zliczania dystansu pozostałego do mety oraz przekazywania danych lokalizacyjnych. Dzięki temu telewidz jest na bieżąco informowany, jaki dystans pozostał do mety, a cały przebieg wyścigu może być prezentowany na mapie.

Na co dzień system Finder Online służy celom komercyjnym, tj. optymalnemu zarządzaniu mobilnymi zasobami firm – flotami pojazdów i pracownikami w terenie. Ponadto Finder Online był elementem programu bezpieczeństwa windsuferów i kitesurferów w Zatoce Puckiej. Od 4 lat służy również wspieraniu bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock, gdzie dzięki monitoringowi służb ratowniczych umożliwia szybkie reagowanie na sytuacje krytyczne, zbierając i udostępniając informacje w centrum dowodzenia.

Źródło: Finder SA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS