wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2013-07-22| Geodezja, Mapy, Edukacja

Rekordowe zainteresowanie geodezją na Politechnice Warszawskiej

Podczas tegorocznej rekrutacji o jeden indeks na studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia na Politechnice Warszawskiej ubiega się aż 18 kandydatów.


Rekordowe zainteresowanie geodezją na Politechnice Warszawskiej

Jest to tym samym najpopularniejszy kierunek na PW. W tym roku pokonał m.in. biotechnologię (12 kandydatów/miejsce) oraz budownictwo (7 kandydatów/miejsce).

Już od kilku lat geodezja i kartografia cieszyła się sporym zainteresowaniem na tej uczelni, choć nie aż tak dużym – w zeszłym roku o 150 miejsc walczyło 1361 osób (daje to 9 kandydatów na miejsce). Z kolei dwa lata temu na tyle samo miejsc uczelnia zarejestrowała 100 chętnych mniej, co daje 8,2 kandydata na miejsce.

Na innych uczelniach geodezja i kartografia również cieszy się w tym roku sporym zainteresowaniem. Na przykład na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie o jeden indeks walczyło aż 11 osób, a na UP we Wrocławiu – blisko 8 osób. Z kolei na Politechnice Gdańskiej i AGH w Krakowie o jedno miejsce stara się 5 kandydatów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
praca ciekaw jestem ile osób później będzie chciało pracować za 1,5k. ludzie wybierają się na ten kierunek bo ich rodzice pamiętają czasy kiedy to geodezja była jednym z lepiej zarabiających zawodów. Rzeczywistość jest jednak inna:/. Powodzenia

do geofun hehe, a podaj źródło swoich danych!

te liczby są przesadzone nie tylko PW zmniejszyło limity przyjęć, ale i kilka innych uczelniteż, o czym było na geoforum. Warto nadmienić, że podane w artykule dane dotyczą liczby osób, które wskazały GIK na pierwszym, drugim lub trzecim miejscu w czasie rekrutacji wśród kierunków Politechniki. Wskazanie GIK jako pierwszego kierunku, na który kandydat chciał sie dostać dotyczyło dotyczyło 8 osób na miejsce...

dobry znak cieszy fakt że GiK PW jako jedyny zmniejszył niznacznie ilość miejsc. To dobry znak jednak liczy się jakość, a nie ilośc!

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt