wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-16| Software

25 mld zł inwestycji na mapie stolicy

W ciągu ostatnich 5 lat na około tysiąc inwestycji w Warszawie poszło 25 mld złotych. Uruchomiona dziś (16 lipca) interaktywna mapa inwestycji ma dokładnie pokazywać, na co wydano te pieniądze.


25 mld zł inwestycji na mapie stolicy

Mapę na konferencji prasowej zaprezentowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na jednej z największych stołecznych inwestycji, czyli budowie II linii metra, a konkretnie na stacji Stadion.

Serwis mapowy działa na podkładzie Google Maps. Prezentuje inwestycje z lat 2007-12 w podziale na 10 kategorii: drogi, komunikacja, zdrowie i pomoc społeczna, sport, kultura, przestrzeń miejska, edukacja, mieszkania komunalne, bezpieczeństwo, pozostałe. Po kliknięciu w sygnaturę wyświetla się dymek z nazwą inwestycji, jej kosztem, rokiem zakończenia oraz linkiem do szerszych informacji. Miejski ratusz udostępnił nawet narzędzie pozwalające mieszkańcom dodawać na mapę własne punkty, które zostały przez twórców opracowania pominięte.

Zebrani na konferencji dziennikarze nie mogli nie zadać pytania, czy interaktywna mapa inwestycji to kolejny PR-owy krok mający poprawić wizerunek pani prezydent przed zbliżającym się referendum ws. jej odwołania. – Mapę zaczęliśmy tworzyć już lutym br., a więc jeszcze zanim zaczęto zbieranie podpisów – ripostowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Mapa dostępna jest pod adresem ZmieniamyWarszawe.pl

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
towarzystwo zgubilo kaski. towarzystwo zgubilo kaski.
 1 
odpowiedz zgłoś
serwis mapowy, google maps wygrywa z warszawskim serwisem mapowy, tam widocznie nie można wprowadzić inwestycji na terenie Warszawy http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?servi ce=fast_mapa tworzoną przez BGiK
 1 
odpowiedz zgłoś
Geomatolstwo? Co to za treści? Czy redakcja lub ktoś z geoforumowiczów posiada mapę z pierwszej kampanii prezydenckiej HGW? Pamiętacie? Wystarczyłoby porównać obiecanki z rzeczywistością kilka wykresów ze stanem miejskiej kasy, wzrostem zatrudniena (w tym z legitymacjami PO i SLD [koalicjant w Radzie Miejskiej]), premiami, nagrodami. Taka władza duuuuużo kosztuje. Pytanie czy Warszawę jeszcze na to stać. Wstawiają nam żyrandolowych polityków. Poziom żenujący.
 5 
odpowiedz zgłoś
A co ze starym serwisem? Czy nowy serwis ma zastąpić sstary http://www.infoulice.um.warszawa.pl/
 3 
odpowiedz zgłoś
GOOGLON o zgrozo znów googlon!
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
W ciężkim szoku jestem Zwłaszcza te instalacje ppoż w dziale kultura robią wrażenie. Ale nie znalazłem kategorii: hydrobudownictwo, bo byłby zarówno Basen Narodowy, jak i jedyny na świecie z(a)wodzony tunel.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
mapa godna 25 mld inwestycji - dla lemingów
 5 
 9 
odpowiedz zgłoś
robi wrażenie jak w temacie
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS