wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-10| Mapy, Software

Nowe Mapy Google dla smartfonów i tabletów

Lepsza nawigacja i wyszukiwanie czy nowy system rekomendacji, ale z drugiej strony ograniczenie funkcji off-line – to niektóre zmiany wprowadzone w nowej aplikacji Mapy Google dla smartfonów i tabletów z Androidem, którą od dziś można pobrać z Google Play.


Nowe Mapy Google dla smartfonów i tabletów

Najważniejsze nowości to:
• Eksploracja – aplikacja umożliwia szybkie i łatwe wizualne odnajdywanie nowych miejsc, nawet bez pisania. Wystarczy wybrać okno wyszukiwania, by zobaczyć karty dotyczące najlepszych restauracji, hoteli czy sklepów.
• Rozszerzona nawigacja – nowe Mapy Google powiadomią użytkownika, gdy pojawi się nowa, lepsza trasa alternatywna, umożliwiająca szybsze dotarcie do celu.
• Zaprojektowane dla tabletów – nowy projekt pełniej wykorzystuje duże ekrany tabletów.
• Oceny – wprowadzono nowy pięciogwiazdkowy system ocen, który ma być bardziej intuicyjny, a w wybraniu najlepszego mają pomóc rekomendacje znajomych.

Istotną zmianą jest ponadto wyłączenie usługi Latitude i możliwości meldowania, które nie są już dostępne w nowej aplikacji, a w starych zostaną wyłączone. Funkcje te przeniesiono do aplikacji Google+ dla Androida.

Funkcja mapy off-line także nie jest już dostępna. Zamiast niej stworzyliśmy nowy sposób zapisania mapy okolicy, wystarczy wpisać „OK Maps” do okna wyszukiwania, by zapisać obszar, który jest pokazywany na ekranie. Nie jest także dostępna funkcja „Moje Mapy”, będzie można ją jednak znaleźć w następnych wersjach aplikacji – zapewnia Google.

Jak zapowiada korporacja, wkrótce ukaże się także nowa wersja tej aplikacji dla urządzeń z systemem Apple iOS.

Źródło: blog Google Polska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS