wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-16| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

W kwietniu odbędzie się w Elblągu IX konferencja na temat ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznejW dniach 19-20 kwietnia br. odbędzie się w Elblągu IX konferencja poświęcona najistotniejszym problemom Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. Jej hasło brzmi: „ODGiK a Krajowa Infrastruktura Informacji Przestrzennej”.

Nowe władze GUGiK mówią zdecydowanym głosem, że:
-potrzebne jest nowe podejście do realizowanych dużych projektów ze środków unijnych,
-pilnie należy zająć się podstawami prawnymi funkcjonowania branży,
-konieczne jest przyspieszenie prac nad standaryzacją produktów tworzących Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny.

Podczas konferencji referaty programowe zaprezentują: główny geodeta kraju Wiesław Potrapeluk i wiceprezes GUGiK dr Adam Iwaniak.
Szczegółowe rozwiązania przedstawią m.in.: Arleta Grzesik, dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach („Budowa nowego Katastru”) oraz Jerzy Zieliński, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Przestrzennej („Budowa referencyjnej bazy danych. Rozwinięcie BDT”).
Inne zaplanowane wystąpienia będą dotyczyć m.in. infrastruktury danych przestrzennych (projektów: Geoportal i IPE), operatów elektronicznych, wykorzystania materiałów powstałych w wyniku realizacji projektów unijnych, przyspieszenia informatyzacji zasobu, opłat za materiały i usługi ODGiK.
Informacje na temat konferencji

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
byle do przodu Elbląg wiecznie żywy. Aż by sie chciało napisać te słowa czerwonymi czcionkami.
odpowiedz zgłoś
Dobrze by było aby szanowny geodetaaa nie bał się jedynie kontroli, a spróbował używać własnej zdobytej wiedzy fachowej. Może wtedy zobaczy jak kiepskim pomysłem jest GESUT w obecnym wydaniu.
odpowiedz zgłoś
„Budowa nowego Katastru” ... a co z obecnym który został (nie) JEST modernizowany za ciężkie pieniądze...
odpowiedz zgłoś
W kwietniu odbędzie się w Elblągu IX konferencj „ODGiK a Krajowa Infrastruktura Informacji Przestrzennej” a może ktoś powie co z GESUT-em, każdy robi co uważa, a to do czasu aż wpadną kontrole.
odpowiedz zgłoś
miejsce siedzenia od widzenia Pogratulować P.Florianowi ze tak umiejetnie wkrecil obecny GUGiK ,zeszłorocznych krytykantow konferencji. Ale widać słabość naszej centralnej sluzby. Blagam tylko prelegentów powiedzcie cos innego, nowego ( moze jakies perspektywy jesli macie)a nie to samo co na Forum i Geodetow Woj.
odpowiedz zgłoś
halo! chodź no... No, no. Nadzwyczajna elastyczność. Ale to oczywiście niezbyt dobrze świadczy o srodowisku , w którym te ryby sie poruszają. Jak widać dotychczas wszystkie środowiska sa przychylne dla swoistego show-biznesu. Czyli nadal wieś tańczy i spiewa.
odpowiedz zgłoś
konferencja czy show? Super!!! konferencja, która już od kilku lat, według opinii uczestników, nie ma nic wspólnego z p. zasobem, znowusz staje się tubą następnej ekipy. Naprawdę należy gratulować Romanowskiemnu umiejętności ustawiania się. Kameleon to mało :)
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS