wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-16| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

W kwietniu odbędzie się w Elblągu IX konferencja na temat ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznejW dniach 19-20 kwietnia br. odbędzie się w Elblągu IX konferencja poświęcona najistotniejszym problemom Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. Jej hasło brzmi: „ODGiK a Krajowa Infrastruktura Informacji Przestrzennej”.

Nowe władze GUGiK mówią zdecydowanym głosem, że:
-potrzebne jest nowe podejście do realizowanych dużych projektów ze środków unijnych,
-pilnie należy zająć się podstawami prawnymi funkcjonowania branży,
-konieczne jest przyspieszenie prac nad standaryzacją produktów tworzących Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny.

Podczas konferencji referaty programowe zaprezentują: główny geodeta kraju Wiesław Potrapeluk i wiceprezes GUGiK dr Adam Iwaniak.
Szczegółowe rozwiązania przedstawią m.in.: Arleta Grzesik, dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach („Budowa nowego Katastru”) oraz Jerzy Zieliński, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Przestrzennej („Budowa referencyjnej bazy danych. Rozwinięcie BDT”).
Inne zaplanowane wystąpienia będą dotyczyć m.in. infrastruktury danych przestrzennych (projektów: Geoportal i IPE), operatów elektronicznych, wykorzystania materiałów powstałych w wyniku realizacji projektów unijnych, przyspieszenia informatyzacji zasobu, opłat za materiały i usługi ODGiK.
Informacje na temat konferencji

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS