wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-15| Geodezja, Prawo, Software, Ludzie, Instytucje

L. Dorn: Potrzebna specjalna ustawa dla zamówień informatycznychJak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, podczas posiedzenia Komitetu Sterującego Programu PESEL 2 wicepremier Ludwik Dorn stwierdził, że konieczne jest stworzenie odrębnego rozdziału Prawa zamówień publicznych dotyczącego przetargów informatycznych albo napisanie specjalnej ustawy zamówień publicznych dla informatyzacji.

Według wicepremiera realizacja Ogólnopolskiej Ewidencji Wydanych i Utraconych Dowodów Osobistych siłami MSWiA dowodzi, że państwo dysponuje zasobami intelektualno-organizacyjnymi nie mniejszymi niż wielkie firmy informatyczne, które przez ostatnie 15 lat informatyzowały administrację publiczną. Ludwik Dorn uważa, że firmy narzucały rozwiązania korzystne z punktu widzenia ich celów biznesowych, a nie strategicznych interesów państwa.
Stwierdził też, że jednym z najważniejszych zadań rządu jest nowelizacja prawa zamówień publicznych w dziedzinie informatyzacji. Są tu dwa wyjścia: albo stworzenie odrębnego rozdziału Prawa zamówień publicznych dotyczącego przetargów informatycznych, albo wręcz stworzenie specjalnej ustawy zamówień publicznych dotyczących informatyzacji.
Z kolei Piotr Piętak, podsekretarz stanu w MSWiA, stwierdził, że PESEL 2 jest projektem, którego „know-how” będzie w posiadaniu państwa, a nie firm, gdyż to pracownicy ministerstwa dokonują analizy informacyjnej, prawnej i finansowej otoczenia projektu.
Więcej o posiedzeniu Komitetu Sterującego Programu PESEL 2.

Źródło: MSWiA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS