Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-03| GNSS

Indie budują regionalny system nawigacji

W poniedziałek, 1 lipca, z powodzeniem wystrzelono pierwszego z siedmiu satelitów indyjskiego regionalnego systemu nawigacji satelitarnej IRNSS.


Indie budują regionalny system nawigacji <br />
fot. Wikipedia/Mrt3366
fot. Wikipedia/Mrt3366

IRNSS ma być systemem samodzielnym, tzn. ma umożliwiać wyznaczanie pozycji z metrową dokładnością bez wsparcia innych sygnałów GNSS, np. GPS czy GLONASS. Budowa tego rozwiązania, wymagająca wystrzelenia jeszcze 6 satelitów oraz budowy segmentu naziemnego składającego się z 15 stacji, ma potrwać do 2015 lub 2016 roku. Wówczas system obejmie swoim zasięgiem całe Indie oraz obszar położony około 1,5 tys. km od granic tego kraju (rys. obok). Dostępne będą dwa serwisy IRNSS – otwarty oraz autoryzowany.

Koszt budowy segmentu naziemnego szacowany jest na 30 mld rupii (ok. 390 mln euro), a satelitów – 12,5 mld rupii (160 mln euro).

Źródło: ISRO, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS