Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-06-28| GIS

Więcej geoinformatyki na uniwersytetach

Od najbliższego roku akademickiego Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpocznie kształcenie na kierunku „geoinformatyka”, a na Uniwersytecie Warszawskim ruszą studia podyplomowe pod hasłem „Geoinformatyka w ochronie środowiska i planowaniu przestrzennym”.


Więcej geoinformatyki na uniwersytetach

Warszawskie studia podyplomowe rozpoczną się 28 września i będą trwały 2 semestry. Ich celem jest przekazanie kompleksowej wiedzy dotyczącej metod pozyskania, przetwarzania, interpretacji i prezentacji danych geoinformatycznych w ochronie środowiska oraz planowaniu przestrzennym. W trakcie kursu nacisk położony zostanie na integrację danych rastrowych oraz wektorowych, pozyskanych z materiałów kartograficznych, naziemnych, lotniczych i satelitarnych. Na studiach przewidziano łącznie 252 godziny zajęć. Koszt uczestnictwa: 3500 zł. Kurs jest organizowany przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych we współpracy z Esri Polska.

Z kolei studia licencjackie na kierunku „geoinformatyka” prowadzone będą na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Ich celem jest kształcenie specjalistów z zakresu projektowania, wdrażania, administrowania i użytkowania systemów informacji geograficznej. Jak zaznaczają organizatorzy, mają to być studia interdyscyplinarne, łączące wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi. Dlatego ich program został zaprojektowany wspólnie przez wydziały Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Studia potrwają 6 semestrów i obejmą 1855 godzin zajęć. Na kierunku tym będzie się kształcić maksymalnie 60 studentów.

Przypomnijmy, że to nie koniec „geoinformacyjnych” nowości. Jak już pisaliśmy na Geoforum.pl, od najbliższego roku akademickiego na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie można studiować na kierunku geoinformacja środowiskowa. Będzie on realizowany jako studia II stopnia.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama