Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-21| GNSS

SiRFstar5e: efektywniejszy pomiar GNSS

Popularne w amatorskich urządzeniach czipy satelitarne SiRFstar firmy CSR doczekały się wydania 5e, które wyróżnia m.in. szybsza inicjalizacja pomiarów oraz oszczędność energii.


SiRFstar5e: efektywniejszy pomiar GNSS

Urządzenie to, podobnie jak starszy model 5, śledzi nie tylko sygnały systemu GPS, ale także GLONASS, SBAS czy QZSS. Nowością jest m.in. technologia InstantFix Extended Ephemeris (EE), która pozwala przewidywać efemerydy satelitów do 3 dni bez łączności z internetem, a gdy urządzenie ma łączność z siecią – do 31 dni w przypadku GPS i 14 dni dla GLONASS. Jak zapewnia producent, w ten sposób użytkownik znacznie której będzie musiał czekać na inicjalizację pomiarów satelitarnych.

SiRFstar 5e ma być ponadto bardziej energooszczędny. Osiągnięto to m.in. poprzez zmniejszenie poboru mocy, możliwość bezpośredniego połączenia czipu z baterią czy algorytmy „inteligentnie” dostosowujący tryb pracy do warunków pomiarowych.

Źródło: CSR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS