Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-20| Mapy, Przetargi, Instytucje

Jakie będą mapy geomorfologiczne Polski?

Opracowanie warunków technicznych wykonania kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map geomorfologicznych oraz wykonanie map dla obszarów testowych jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 341,5 tys. zł (w tym podstawowe 243,9 tys. zł).


Jakie będą mapy geomorfologiczne Polski?

Zamówienie obejmuje:
• opracowanie założeń merytorycznych, technicznych i redakcyjnych wykonania kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map geomorfologicznych w rozdzielczości odpowiadającej skalom przeglądowym (tj. 1:100 000 oraz 1:500 000) w zakresie, o którym mowa w § 2 pkt 1 lit c rozporządzenia Rady Ministrów z 3 października 2011 r. w sprawie rodzajów kartograficznych opracowań tematycznych i specjalnych (DzU nr 222, poz. 1328), czyli mają prezentować formy rzeźby i genezę powierzchni ziemi oraz informacje o zmianach jej ukształtowania.
• wykonanie zaproponowanych map geomorfologicznych w rozdzielczości odpowiadającej skalom przeglądowym (tj. 1:100 000 oraz 1:500 000) dla wybranych obszarów testowych (obszar testowy nie może być mniejszy niż 4 arkusze mapy w skali 1:50 000) na podstawie opracowanych założeń merytorycznych, technicznych i redakcyjnych.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy na etapie realizacji zamówienia m.in. będą dysponować specjalistami z wykształceniem z zakresu geomorfologii lub pokrewnych nauk o Ziemi ze stopniem naukowym doktora, doktora habilitowanego lub profesora, posiadających w swoim dorobku naukowym publikacje związane z opracowywaniem szkicu geomorfologicznego w skali 1:100 000 (będącego częścią składową arkusza Szczegółowej Mapy geologicznej Polski w skali 1:50 000) albo opracowywaniem opublikowanych lub nieopublikowanych szkiców i map geomorfologicznych.

Oferty można składać do 28 czerwca br. Wadium nie jest wymagane, a jedynym kryterium wyboru ofert będzie cena.Termin realizacji prac: 150 dni od podpisania umowy.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku GUGiK ogłosił podobny przetarg (obejmujący dodatkowo kontrolę wykonanych opracowań), który ostatecznie został unieważniony, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał wówczas przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Przed wszczęciem tegorocznego postępowania przetargowego przeprowadzono dialog techniczny.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS