Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-06-20| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

SIP Sosnowca pokaże, jak trafić do urzędnika

W środę (19 czerwca) w sosnowieckim ratuszu uroczyście uruchomiono miejski Zintegrowany System Informacji Przestrzennej. Zawiera on nie tylko mapy miasta, ale nawet plany urzędów.


SIP Sosnowca pokaże, jak trafić do urzędnika

Wdrożenie systemu kosztowało 2,9 mln zł i było dofinansowane z funduszy europejskich. Geoportal ZSIP działa w technologii firmy ISPiK SA z Gliwic. Składa się z modułów: interaktywnego planu miasta, wirtualnego urzędu, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, portalu inwestora, serwisu metadanych oraz e-learningu. Pierwszy oferuje trzy profile tematyczne:
• mieszkaniec (punkty adresowe, ulice, elementy ewidencji gruntów i budynków oraz informacje o obiektach użyteczności publicznej),
• turysta (warstwy zabytków, pomników przyrody, obszarów przyrodniczymi wraz z wybranym zakresem obiektów użyteczności publicznej oraz danych referencyjnych),
• inwestor (zbiór warstw ukierunkowanych na prowadzenie aktywności ekonomicznej na terenie miasta w tym w zakresie danych ewidencyjnych, adresowych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, nieruchomości oraz sieci uzbrojenia terenu).

Moduł „Wirtualny Urząd” pozwala z kolei przeglądać plany pięciu budynków Urzędu Miejskiego, a także wyszukać odpowiedni wydział czy urzędnika. W portalu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego można natomiast zlokalizować na mapie miasta np. służby ratownicze i porządkowe czy obiekty związane z bezpieczeństwem publicznym (budynki przeznaczone na kwarantanny czy jednostki wydające preparat jodowy). Dzięki zaimplementowaniu technologii Aurora 3D firmy ISPiK w sosnowieckim ZSIP-ie można także przeglądać prosty model zabudowy miasta w trzech wymiarach.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama