wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-17| GIS, Firma, Software, Instytucje

PIG ma nowe oprogramowanie GIS do poszukiwania łupków

Firma Schlumberger Information Solutions udzieliła Państwowemu Instytutowi Geologicznemu bezpłatnej licencji na wykorzystywanie specjalistycznego oprogramowania do modelowania danych geologicznych w trzech wymiarach.


PIG ma nowe oprogramowanie GIS do poszukiwania łupków <br />
fot. Wikipedia/Karol Karolus
fot. Wikipedia/Karol Karolus

Jak pisze w komunikacie prasowym PIG, aplikacje Petrel, Techlog, PetroMod i Eclipse są nowoczesnym narzędziem pracy o szerokim spektrum zastosowań, m.in.:
• pozwalają na integrację i interpretację praktycznie wszystkich rodzajów cyfrowych danych geologicznych i geofizycznych i scalanie ich w postaci trójwymiarowych statycznych i dynamicznych modeli budowy geologicznej;
• służą do kartografii wgłębnej i modelowania geologiczno-geofizycznego (m.in. modelowania historii termicznej oraz przepływów);
• umożliwiają przetwarzanie i interpretację danych geofizyki otworowej i oznaczeń petrofizycznych wykonywanych na rdzeniach wiertniczych.


schlumberger2W Państwowym Instytucie Geologicznym oprogramowanie to będzie wykorzystywane między innymi do projekcji, analizy i weryfikacji danych dotyczących zasobów gazu w łupkach, które napływają od firm poszukiwawczych i po przetworzeniu są przekazywane do Ministerstwa Środowiska. W celu ochrony tak istotnych dla polskiej gospodarki danych w ramach zadań Państwowej Służby Geologicznej w PIG-PIB urządzono specjalnie strzeżone pomieszczenie wyposażone w sprzęt komputerowy i oprogramowanie służące do analizy dokumentacji geologicznych.

Źródło: Michał Roman i Andrzej Głuszyński (PIG)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
mhm żeby znaleźć nawet gaz w pigu to też trzeba mieć znajomości i ciocie.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS