wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-11| Geodezja, Mapy, Ludzie, Instytucje

Spotkanie głównego geodety kraju z geodetami województw


Dziś (czwartek, 11 stycznia) w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii odbyło się spotkanie prezesa GUGiK z zaproszonymi geodetami województw. Zostały im przedstawione priorytety działania urzędu oraz stan zaawansowania wszystkich najważniejszych projektów geoprzestrzennych, które są obecnie realizowane w kraju.

Wiesław Potrapeluk nakreślił przybyłym na spotkanie geodetom zadania, na których powinni się oni skupić w najbliższym czasie. Podkreślił, że pośrednie czy bezpośrednie włączenia się i zaangażowania sił marszałkowskich jest konieczne do zrealizowania głównych projektów geoprzestrzennych w kraju. Mowa tutaj o pracach nad Zintegrowanym Systemem Informacji o Nieruchomościach i związaną z nim Integrującą Platformą Elektroniczną, Geoportalem czy tworzeniem baz danych topograficznych. Główny geodeta kraju zaznaczył, że sposób prowadzonenia większości prac musi ulec zmianie, a ich zakres okrojeniu. Tak jest ze zmianą filozofii uruchamiania IPE, sposobem udostępniania danych w ramach Geoportalu czy przemodelowaniem zbierania informacji do baz danych topograficznych.
Ggk poprosił geodetów województw o zwrócenie szczególnej uwagi na standaryzację zbieranych przez nich danych. GUGiK jako jedno z najważniejszych zadań uważa jednoznaczne określenie rodzaju danych gromadzonych w zasobie centralnym i wojewódzkim. Urząd skupi się również nad rozwiązaniem problemu ustawy o opłatach za udostępnianie danych geodezyjnych, a także postara się zdobyć pieniądze z innych źródeł na finansowanie zadań geodetów województw.

MP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To jest po prostu miara sił na zamiary!!! Jak już wszystko przykroimy i zredukujemy do poziomu powiatu, to ggk wreszcie zacznie świadomie zarządzać zadaniami urzędu centralnego - i wtedy ich dogonimy....
odpowiedz zgłoś
okrojenie rozumu sposób prowadzonenia większości prac musi ulec zmianie, a ich zakres okrojeniu Z pewnościa po to by szybciej gonić cywilizowany świat..
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS