wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-24| Geodezja, Firma, Software

200 tys. prac geodezyjnych w ePODGiK

Dziś (24 maja) została przekroczona liczba 200 tys. prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System.


200 tys. prac geodezyjnych w ePODGiK
System powstał 6 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGIK i usprawnia obecnie pracę 16 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac automatycznie generuje materiały niezbędne do jej realizacji, które geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

W ePODGiK zarejestrowanych jest 1467 firm geodezyjnych i 1758 geodetów uprawnionych. Najaktywniejsza firma zgłosiła z wykorzystaniem systemu ePODGiK ponad 7 tys. prac, drugie miejsce to ponad 4,3 tys. prac, natomiast trzecie to niemal 4 tys. prac geodezyjnych. Z satysfakcją stwierdzamy też, że ośrodki, które zajęły trzy pierwsze miejsca w plebiscycie GEODETY na najlepszy PODGiK wykorzystują technologię iGeoMap/ePODGiK.

Jak się szacuje od początku funkcjonowania technologii, wykorzystanie systemu w 16 powiatach przyniosło łącznie oszczędności na poziomie kilku milionów złotych.

Źródło: Geo-System Sp. z o.o.


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
skanowanie zasobu Do innego urzędnika. To nie jest samousprawiedliwienie. Część materiałów przekazujemy oczywiście w formie cyfrowej zwłaszcza na obszarze, gdzie posiadamy mapy cyfrowe i faktycznie około 40% prac można wydać dane z zasobu poprzez internet, ale pozostaje te 60 % zasobu który trzeba zeskanować. Nowe są skanowane na bierząco ale pozostałe muszą zostać wprowadzone. Niestety Panie rozmarzony mamy jedno prawo ale nie mamy tego samego sposobu finansowania. Od czasu kiedy zlikwidowano fundusz geodezyjny większość Starostów zabrało te pieniądze . W naszym powiecie z tego co zarobimy zostaje 20% ogólnej kwoty, Te 20 % przeznaczamy na wydatki bieżące: zakup komputerów, papieru, oprogramowania itp. Jedynie to co daje WINGiK można przeznaczyć na prace geodezyjne. Skanowanie można robić we własnym zakresie i to robimy, ale w obsadzie też szału nie ma - oczywiście oszczedności.
 1 
odpowiedz zgłoś
Nagradzanie nierobów.... Widzisz rozmarzony. Starostwa, które przez 10 lat nic nie zrobiły, nadal mają mapy analogowe i " układ 1965" zostaną nagrodzone. Główny Geodeta Kraju sfinansuje to, czego z powodu nieodpowiedzialnych leni nie zrobiono, natomiast o tych solidnych nikt nawet nie wspomni.....Samo życie.....
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
urzędnik, a jaka jest statystyka czy te powiaty, które jako pierwsze zinformatyzowały zasób, dostały jakieś ekstra pieniądze albo są to najbogatsze powiaty w kraju? A może miały najmniejszy zasób i szybko się uporały? Jeśli tak, to dlaczego inne się nie postarały? Jaka jest korelacja między dochodami powiatów a stopniem informatyzacji? A może trzeba szukać innych korelacji informatyzacji z "czynnikiem ludzkim", wieku i zaangażowania w pracę osób odpowiedzialnych za zasób w poszczególnych powiatach? Prawo mamy jedno, sposób finansowania identyczny. Ale jedni mogą, potrafią i robią, inni nawet nie chcą chcieć. Gdzieniegdzie nawet drukowany z komputera wykaz współrzędnych osnowy trzeba skanować i konwertować przez rozpoznawanie tekstu do pliku txt albo przepisywać... To od kogo to zależy, bo chyba nie od pieniędzy? Urzędniku?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
@urzednika Brak zeskanowanego zasobu to takie samousprawiedliwienie, aby nic nie robić tylko czekać. Nie sądzę, aby do wszystkich asortymentów prac trzeba było wertować zasób. Chyba do inwentaryzacji przyłączy nie trzeba zaglądać do setki operatów archiwalnych? A inwentaryzacje chyba tak jak we wszystkich ośrodkach u Was też się robi? A jak znam życie to będzie tego od 30% do 50% wszystkich prac.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
urzędnik - 16:03? To jakieś zaprzeczenie:) Ad meritum: przecież są projekty, np wielkie skanowanie marszałkowskie w projekcie pomorskim - po takich działaniach powiaty powinny już mieć wszystko
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
informtyzacja Aby móc wydawać dane w jakimkolwiek systemie trzeba mieć zeskanowany zasób, nie każdy powiat na to stać dlatego jeszcze przez jakiś czas trzeba będzię bawić sie z tymi papierami
 1 
odpowiedz zgłoś
@filozof akurat nie trafiles, mam na imie Tomek
odpowiedz zgłoś
he he "na przykład webewid". Panie Jacku, naprawdę...:)
 1 
odpowiedz zgłoś
WebEwid U mnie w powiecie ciężko znaleźć kogoś, kto zgłasza prace przez WebEwid - mimo istnienia systemu, wszyscy dalej latają z papierami. Powiedziałbym, że to nie najlepiej świadczy o systemie.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
na przyklad Webewid Geomatyki http://geomatyka-krakow.pl/portal/geoportal-ewid-2 007/wdrozenia-webewid . O ile dobrze policzylem zglaszanie prac jest wdrozone w 23 powiatach. O dokladniejsze statystyki pewnie trzeba by prosic producenta
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
które systemy? mędrcze wspomoż producentów tych systemów i pochwal ich nazwy. najlepiej jakby jakieś statystyki jeszcze pokazać. filozofia to bardzo fajna sprawa, ale czasem ociera sie o demagogię
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
dlaczego? Dlaczego mówi się tu tylko o jednym systemie? A to punkty adresowe, a to zgłaszanie robót? A gdzie reszta oprogramowania? Innych producentów? Od wielu lat geodeci zgłaszają roboty przez internet, systemy przygotowują i wydają im dane, osiągnęły te 200 tysięcy już parę lat temu... a geoforum.pl milczy....
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
pewnie się powtarzam ale krew mnie zalewa, jak wszystko dookoła Warszawy zasuwa w geomapie to i zgłaszanie jest. A Warszawa będzie Panie systemy budować więc następne 5 lat będziemy tak nosić jak do tej pory.
 3 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS