wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-24| GIS, Mapy, Software

2,2 mln warstw w jednym miejscu

Podczas konferencji „Future in Review” w Seattle zaprezentowano projekt Collaborate.org –wirtualny globus, na którym można przeglądać 2,2 mln warstw danych geograficznych o różnorodnej tematyce.


2,2 mln warstw w jednym miejscu

Ważniejsze kanały RSS, wiadomości z Tweetera, ruch lotniczy w USA, dane o wykształceniu wg krajów, zdjęcia satelitarne od agencji NASA, zanieczyszczenie wody i powietrza, wskaźniki ekonomiczne, zdjęcia lotnicze – m.in. takie dane można przeglądać na tej witrynie. Bazuje ona na open source’owym wirtualnym globusie World Wind, który opracowała agencja NASA. Dodatkowo serwis oferuje narzędzia umożliwiające komunikację i współpracę użytkowników witryny.

Jak tłumaczą jej twórcy, Collaborate.org ma być skrzyżowaniem serwisów: YouTube (bo pozwala na przesyłanie danych na serwery), Facebook czy LinkedIn (gdyż umożliwia dzielenie się informacjami) oraz Reddit (pozwala bowiem na współpracę społeczności internetowej nad udoskonalaniem danych).

Projekt jest na razie w fazie beta. Docelowo ma działać na zasadzie „freemium”, tzn. przesyłanie i przeglądanie danych będzie darmowe, o ile będą one dostępne również dla innych użytkowników systemu. Płatność dotyczyć ma natomiast prywatnych zasobów udostępnianych dla ograniczonego kręgu osób.

Źródło: Cnet


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS