wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-24| Mapy, Software

Skobbler: nawigacja z siecią i bez sieci

W Google Play dostępnych jest mnóstwo aplikacji nawigacyjnych dla smartfonów. Od tego tygodnia dołącza do nich skobbler. W ocenie twórców zalety tego produktu czynią go atrakcyjną alternatywą nawet dla darmowej aplikacji Google’a.


Skobbler: nawigacja z siecią i bez sieci

Skobbler – podobnie jak mobilne mapy Google’a – działa zarówno w trybie off-line, jak i on-line. Ale twórcy nowego programu wskazują, że w aplikacji Google bez dostępu do internetu użytkownik nie ma np. możliwości wyszukiwania obiektów na mapie. Co więcej, na kartę pamięci można pobierać mapy tylko dla ograniczonych obszarów. Wad tych nie ma wprawdzie np. aplikacja TomToma, ale z drugiej strony jej użytkowanie jest dość drogie.

Tymczasem aplikacja skobbler kosztuje tylko jednego funta. W tej cenie użytkownik otrzymuje nieograniczony dostęp on-line do danych OpenStreetMap oraz możliwość pobrania ich do pamięci telefonu dla jednego kraju. W razie potrzeby dodatkowe mapy można dokupić, np. za 2 funty dla dowolnego kraju lub za 4 funty dla kontynentu. Program wyróżnia ponadto silnik mapowy o nazwie NGx. Jak zachwala go producent, cechuje go szybkie renderowanie map w różnych stylach graficznych dostosowanych do sposobu użytkowania aplikacji (np. w nocy lub w terenie).

Źródło: skobbler


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS