wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-16| GIS, Software, Instytucje

Wrocław udostępnia chmurę

System Informacji Przestrzennej Wrocławia udostępnił testowo dane pochodzące z lotniczego skanowania laserowego z 2006 roku za pomocą oprogramowania LIDARServer.


Wrocław udostępnia chmurę

Dzięki temu użytkownik zainteresowany danymi z obszaru Wrocławia za darmo będzie mógł przeglądać i pobierać dane LiDAR. Dostęp do danych możliwy jest poprzez stronę internetową lidarserver.com z użyciem wtyczki Silverlight oraz OpenLayers (lidarserver.com/demo). Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z adresu WMS dla Wrocławia: http://69.73.17.83/Wroclaw? (pełna lista adresów WMS dla LIDARServer znajduje się tutaj).

Umieszczone dane pochodzą z przetargu wrocławskiego ratusza na opracowanie ortofotomapy miasta oraz modeli terenu, powierzchni terenu i zabudowy. Obszar opracowania obejmował 330 km kw. W zamówieniu wymagana była średnia gęstość punktów minimum 1 punkt/m kw., ale ostatecznie uzyskano 3,5 punktu/m kw.

Wyłącznym dystrybutorem aplikacji w Polsce jest firma ProGea Consulting.

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Uwaga Coś nie wyszedł ten komentarz 'promocyjny' ;). Nie dość, że w temacie jest już zawarta prawie cała treść, to jeszcze się wyrazy dublują. A można było to spokojnie napisać 'na boku' i wkleić :)
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Film prezentujący możliwości LiDARServer Pod poniższym linkiem film prezentujący możliwości LiDARServer http://www.youtube.com/watch?v=zU7BzXzcQBg
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS