Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-15| GIS, Teledetekcja, Imprezy

Zaproszenie na Letnią Szkołę Geoinformacji "Geo-Gorce 2013"

Laboratorium Geomatyki Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ogłasza nabór uczestników do nowej edycji Letniej Szkoły Geoinformacji pod nazwą „Geo-Gorce 2013” (1-7 września br.).


Zaproszenie na Letnią Szkołę Geoinformacji "Geo-Gorce 2013"

Szkoła organizowana jest przy wsparciu firmy Esri Polska oraz Fundacji im. Anny Pasek, a organizatorzy bazują na doświadczeniach zdobytych przy realizacji interdyscyplinarnych krajowych i zagranicznych obozów naukowych: „Prage-Lato 2010” (Piemont, Włochy) oraz Geo-Gorce 2012.

W tym roku celem spotkania będzie zaprezentowanie uczestnikom zaawansowanych technologii z zakresu skanowania laserowego (LiDAR) poprzez serie wykładów teoretycznych połączonych z praktycznymi warsztatami skanowania i przetwarzania chmur punktów, rejestrowanych różnymi technologiami (ALS, TLS, MLS). Dodatkowo kursanci będą mogli wybrać moduły nauczania w zakresie klasyfikacji zobrazowań teledetekcyjnych, wykorzystując w tym celu najbardziej zaawansowane technologie do analizy obrazu i pomiaru charakterystyk spektralnych roślinności i innych klas pokrycia terenu w górach.

Wykłady poprowadzą pracownicy naukowi z różnych uczelni oraz jednostek badawczych, a także specjaliści z firmy Esri Polska, instruktorzy z Fundacji im. Anny Pasek oraz ratownicy górscy (GOPR).

Uczestnikami szkoły mogą być tylko studenci biorący udział w pracach Kół Naukowych swych uczelni lub doktoranci. Przy naborze preferowani będą studenci studiów I stopnia oraz doktoranci pierwszych dwóch roczników. Planowane jest przyjęcie reprezentacji ok. 8-10 uczelni (2-4 osoby z każdego koła naukowego/sekcji). Poszczególne reprezentacje zostaną wyłonione w drodze oceny zgłaszanych projektów, jakie chciałyby realizować w Gorcach, z wykorzystaniem technologii LiDAR lub teledetekcji.

Na miejsce szkoły, podobnie jak rok temu, wybrano gospodarstwo agroturystyczne na Przełęczy Knurowskiej. Całkowity koszt uczestnictwa wraz z materiałami dydaktycznymi, noclegiem i wyżywieniem wynosi 550 zł za osobę przy wpłacie do 30 czerwca br. i 700 zł – po tym terminie.

Piotr Wężyk (Laboratorium Geomatuki ,WL UR w Krakowie)


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS