Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-13| Geodezja, GIS, Prawo, Software

C-Geo w zgodzie z nową mapą zasadniczą

W ostatniej aktualizacji programu C-Geo wprowadzono kolejne zmiany związane z rozporządzeniem ws. BDOT 500, GESUT i mapy zasadniczej, a także udostępniono narzędzie do pracy „w chmurze”.


C-Geo w zgodzie z nową mapą zasadniczą

Nowością jest możliwość wprowadzania i edycji atrybutów obiektów mapy zasadniczej, GESUT i BDOT 500 podczas ich tworzenia. Słowniki atrybutów są zdefiniowane zgodnie z wymaganiami rozporządzenia z 12 lutego 2013 r. Obiekty mapy są zapisywane na warstwach o nazwach takich, jak klasy obiektów poziomu drugiego z rozporządzenia. Każda klasa posiada oddzielną tabelę danych, w której gromadzone są atrybuty.

Użytkownicy C-Geo, którzy zakupili moduł „Aktualizacji mapy zasadniczej w standardzie GML”, mogą teraz generować pliki GML zawierające obiekty z atrybutami zgodnie z wymogami rozporządzenia. Oprócz eksportu został opracowany także import obiektów mapy zasadniczej, GESUT, BDOT 500 w tym formacie.

W aktualizacji wprowadzono także możliwość korzystania z zasobów „w chmurze” w postaci dostępu do wirtualnego dysku DropBOX. Dzięki temu w C-Geo można zapisywać i pobierać pliki (np. kopie projektów, pliki CAD/GIS) z internetu. Funkcjonalność ta będzie rozwijana w kolejnych aktualizacjach.

Jak chwalą się twórcy oprogramowania, dzięki najnowszej aktualizacji C-Geo jest pierwszą aplikacją dla geodetów, która zgodnie z rozporządzeniem o mapie zasadniczej:
• zawiera aktualne kody kartograficzne, a także udostępnia różnorodne mechanizmy ułatwiające przejście z kodów dawniej obowiązujących (instrukcja K-1) do aktualnych,
• umożliwia wizualizację kartograficzną zakodowanych obiektów,
• posiada wygodne dla użytkownika mechanizmy wprowadzania obiektów i ich atrybutów,
• zapewnia dwustronną wymianę danych w GML.

Źródło: Softline, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS