Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-02| Geodezja, Instytucje

Oferta pracy w resorcie transportu

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w Warszawie poszukuje kandydatów na stanowisko referendarza ds. strategii i programów w Departamencie Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi. Aplikacje można składać do 8 maja br.

Oferta pracy w resorcie transportu <br />
fot. Wikipedia

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
• prowadzenie punktu kontaktowego ds. INSPIRE w zakresie tematów podległych ministrowi właściwemu ds. gospodarki morskiej;
• formułowanie planów rozwoju infrastruktury informacji przestrzennej oraz przygotowywanie materiałów na posiedzenia Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej;
• przygotowywanie i testowanie wytycznych technicznych oraz metadanych do zbiorów i usług danych przestrzennych w zakresie tematów: hydrografia, obszary morskie oraz warunki oceanograficzno-geograficzne we współpracy z ministrem administracji i cyfryzacji, głównym geodetą kraju oraz organami prowadzącymi zbiory danych przestrzennych;
• prowadzenie bieżącej obsługi oraz spraw Zespołu ds. Infrastruktury Informacji Przestrzennej w zakresie tematów: hydrografia, obszary morskie, warunki oceanograficzno-geograficzne;
• opracowywanie umów w zakresie udostępniania informacji przestrzennej przez podmioty nie będące organami administracji rządowej oraz nadzorowanie ich bieżącej realizacji;
• przygotowywanie i wdrażanie, we współpracy z ministrem administracji i cyfryzacji oraz głównym geodetą kraju, niezbędnych systemów szkoleń w zakresie tworzenia, aktualizacji i udostępniania metadanych oraz zbiorów i usług danych przestrzennych;
• opracowywanie decyzji ministra dotyczących włączenia lub odmowy włączenia do infrastruktury informacji przestrzennej zbiorów danych przestrzennych gromadzonych przez podmioty nie będące organami administracji rządowej;
• przygotowywanie projektów aktów prawnych niezbędnych w celu właściwej implementacji przepisów INSPIRE.

Wymagania od kandydatów (niezbędne):
• wykształcenie: wyższe morskie lub na kierunku: geografia, geodezja,
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
• znajomość tematyki i przepisów w zakresie tworzenia infrastruktury informacji przestrzennej INSPIRE.

Wymagania dodatkowe:
• umiejętność skutecznego komunikowania się,
• ukończone studia podyplomowe z zakresu GIS,
• znajomość usług sieciowych INSPIRE: WMS (Web Map Service), WFS (Web Feature Service), CSW (Catalog Service for Web),
• wiedza z zakresu administrowania bazami danych, w tym znajomość języka SQL,
• 1 rok doświadczenia w pracy z oprogramowaniem GIS (Geographic Information System).