Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-04-26| Geodezja, GIS, Przetargi

Lubuski SIP - podejście drugie

Na początku przyszłego roku województwo lubuskie powinno mieć wdrożony regionalny system informacji przestrzennej. Tamtejszy Urząd Marszałkowski właśnie ogłosił przetarg na jego wykonanie.


Lubuski SIP - podejście drugie <br />
fot. Wikipedia/Wulfstan
fot. Wikipedia/Wulfstan

Zamówienie obejmuje m.in.: wdrożenie centralnej bazy danych, aplikacji desktop do realizacji zadań z zakresu planowania przestrzennego i zarządzającej danymi GIS oraz internetowego portalu mapowego. Urząd zamawia ponadto: migrację i przetworzenie zbiorów danych dotyczących planowania przestrzennego, a także utworzenie metadanych dla wojewódzkich geodanych.

Podstawą SIP-u ma być zasób, którym dysponuje Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (WODGiK), Wydział Planowania Przestrzennego oraz inne departamenty Urzędu Marszałkowskiego. System ma zawierać następujące tematy danych:
a) bazy referencyjne (ortofotomapy, NMT, BDOT),
b) środowisko przyrodnicze,
c) rolnictwo,
d) infrastruktura techniczna,
e) podziały terytorialne,
f) przemysł, gospodarka,
g) kultura fizyczna i sport,
h) kultura i dziedzictwo kulturowe,
i) turystyka,
j) zdrowie i polityka społeczna,
k) bezpieczeństwo.

Jak można przeczytać w dokumentacji przetargowej, wstępna inwentaryzacja dostępnego w strukturach Urzędu Marszałkowskiego zasobu danych przestrzennych wykazała bardzo dużą ilość informacji o różnym charakterze i ich wysoką jakość. Ujednolicenie zasobu centralnej bazy danych będzie następowało systematycznie. Wykonawca jest zobowiązany przetworzyć i ujednolicić około 500 MB danych niezbędnych do uruchomienia portalu mapowego oraz wskazać, w jaki sposób należy ujednolicić pozostały zasób danych. Zgodnie ze specyfikacją prototypowy portal mapowy powinien ruszyć 30 tygodni od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 14 tys. zł należy składać do 9 maja. Jedynym kryterium rozstrzygnięcia zamówienia będzie cena.

To już drugie podejście do budowy lubuskiego SIP-u. Poprzedni przetarg na te prace ogłoszono w zeszłym roku, ale postępowanie unieważniono z powodu „niemożliwych do usunięcia wad w zakresie opisu przedmiotu zamówienia oraz terminu realizacji”.

Źródło: UMWL, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS