wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2013-04-23| Mapy

Prawie cała Polska w Street View

Usługa Google Street View, oferująca zdjęcia panoramiczne ulic na całym świecie, została rozbudowana o wiele nowych obrazów dla Polski.


Prawie cała Polska w Street View

Pierwsze zdjęcia panoramiczne polskich ulic opublikowano w Street View pod koniec lutego ubiegłego roku. Pierwszym miastem dostępnym w tej usłudze była Łódź, ale miesiąc później zasoby serwisu rozbudowano o obrazy dla kilkunastu najważniejszych aglomeracji i miast w kraju. Po tegorocznej aktualizacji przeglądać można także obrazy wielu mniejszych miejscowości oraz terenów wzdłuż ważniejszych dróg krajowych, wojewódzkich czy nawet lokalnych.

Jak podaje polski oddział Google na swoim blogu, nowe zdjęcia panoramiczne pokrywają m.in.: Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin i Katowice. Dzięki nim można ponadto zobaczyć np. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Pałac w Nieborowie, Zamek Bobolice oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
street view A ja uważam że to jest super narzędzie dla złodzieja i nadzoru budowlanego

dodać można że zryty łeb jak to pewien kolega określił miały też np Niemcy którzy nałożyli swego czasu karę na googla za zbieranie w ramach street view dostepnych WiFi z nazwami, hasłami oraz historią przeglądania, ciekaw jestem po co to komu ? Może mi to kolega jaszczur wyjaśni ? Słowa kluczowe do wpisania w google - street view wifi.

"kto im na to..." a ja się muszę trochę zgodzić z pretensjami klainen pomimo że jestem "zafascynowanym" użytkownikiem :) kiedyś były "studia teatru działań" kiedy to Pan Kukliński z kolegami z układu warszawskiego "turystycznie" żeglował po Europie Zachodniej, był i jest zwiad lotniczy,satelitarny, bezzałogowy. itp. A teraz każdy odpala googla i ma w telefonie albo tablecie: mapę, topografię, zdjęcie lotnicze, i do tego jeszcze obfotografowany teren przyszłych działań ;) no i oczywiście pogodę :) nic tylko na wojenkę :)

do klainen klainen: Masz niezle zryty leb. W chemitrails i ludzi jaszczurow tez wierzysz? :D

KTO IM NA TO POZWOLIŁ? Witam Moim zdaniem te całe Street View od Google to kolejny WIELKI KROK DO INWIGILACJI. Nie podoba mi się to i nie życzę sobie aby ktoś fotografował (w dodatku ze wszystkich stron) moją ulice i mój dom. Pytam się kto pozwolił coś takiego robić bez zezwolenia? Nikt się mnie nie pytał czy się zgadzam na fotografowanie mojej posesji - MAPA to coś zupełnie innego, a zdjęcie każdego centymetra i ulokowanie ich na mapie gps to już inwigilacja zwłaszcza, że jest aktualizowane co kawałek. I tu jeszcze raz pytanie kto pozwolił prywatnej firmie na robienie zdjęć naszych domów, osiedli, ulic i całej reszty? Może jeszcze sfotografują całe obiekty militarne i punkty strategiczne jak elektrownie itp.???

czepiactwo Cały Lublin już był od zeszłego roku na google street view. Teraz tylko zaktualizowali.

Link Link do mapy. http://maps.google.com/?mid=1337528338

Google Maps Yyy Google.pl -> Maps?

Link Może poda ktoś link do tego

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt