Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-04-22| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Imprezy

Akademia Trimble na lądzie, w powietrzu i na wodzie

W dniach 19-20 kwietnia w Gdańsku odbyło się ostatnie z trzech spotkań „Akademia Technologii Trimble”. Cieszyło się ono na tyle dużym zainteresowaniem, że rejestracja musiała zostać zamknięta na 4 dni przed rozpoczęciem spotkania.


Akademia Trimble na lądzie, w powietrzu i na wodzie

W trakcie akademii zaprezentowano– podobnie jak w Łodzi i Katowicach – najnowsze rozwiązania pomiarowe z portfolio firmy Trimble. Ze względu na charakterystykę lokalnych prac dodatkowo pokazano możliwości niewielkiej sondy pomiarowej SonarMite, która współpracuje z odbiornikami firmy Trimble.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami w odbiorniku Trimble R10 – HD-GNSS, SurePoint oraz xFill. Użytkownicy odbiorników GNSS z zainteresowaniem obserwowali innowacyjność tych trzech rozwiązań, gdyż pozwalają wykraczać z pomiarami satelitarnymi poza standardową produktywność GNSS.

Część praktyczna warsztatów multimedialnych skupiała się na możliwościach oprogramowania terenowego Trimble Access oraz na ich połączenia z oprogramowaniem biurowym Trimble Business Center. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć, jak szybko i intuicyjnie można wykonać m.in. obliczenia statyczne, wykorzystując do tego właśnie Trimble Business Center. Pierwszy dzień zakończył się tradycyjną już biesiadą geodezyjną, którą umilały konkursy z nagrodami oraz oprawa muzyczna w wykonaniu zaproszonego na tę okazję DJ’a.

Główną atrakcją drugiego dnia był nalot fotogrametryczny z wykorzystaniem systemu Gatewing x100. Uczestnicy mogli zobaczyć, jak Gatewing startuje, realizuje plan nalotu oraz ląduje na pobliskich polach. Tuż po części terenowej przystąpiono do opracowania danych, czego wynikiem jest poniższa ortofotomapa.

Źródło: Geotronics Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS