wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-04-22| GNSS, Teledetekcja, Imprezy

Kosmiczna wystawa już wkrótce w Warszawie

Jaki wpływ na życie przeciętnego Europejczyka będą miały europejskie programy kosmiczne Galileo oraz Copernicus? O tym będzie można się przekonać na wystawie, która zostanie otwarta 4 maja przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.


Kosmiczna wystawa już wkrótce w Warszawie

Głównym celem wystawy „European Space Expo” jest zaprezentowanie pozytywnego wpływu, jaki europejskie programy kosmiczne wywierają na życie codzienne obywateli Europy. Dzięki wielu interaktywnym materiałom audiowizualnym odwiedzający mogą poznać różne zastosowania technologii satelitarnych. Mogą między innymi dowiedzieć się, w jaki sposób technologie te pomagają optymalizować transport, poprawiać skuteczność działań podejmowanych w rolnictwie i rybołówstwie, chronić środowisko, monitorować zmiany klimatu, chronić zdrowie, zarządzać sytuacjami kryzysowymi w przypadku katastrof naturalnych lub wypadków przemysłowych, wspierać działania z zakresu pomocy humanitarnej lub przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa obywateli EU.

W ramach wystawy codziennie będzie można wysłuchać trzech prezentacji w języku polskim trwających 10-15 minut. Wystąpienia będą adresowane do ogółu odbiorców i są przygotowane przez specjalistów z dziedzin związanych z kosmosem.

Wystawa będzie otwarta od 4 do 9 maja. Wstęp jest bezpłatny.

Od 2012 r. wystawa „European Space Expo” gościła w wielu miastach Europy (Kopenhaga, Tuluza, Wiedeń, Larnaka, Bruksela, Helsinki, Londyn, Madryt, Budapeszt i Hanower), przyciągając ponad 100 tys. osób. W ciągu dwóch kolejnych lat będzie ją można również oglądać w innych europejskich miastach.

Źródło: KE, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS