wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-04-18| GNSS, Mapy, Sprzęt

TomTom: nowy silnik, urządzenia i koncepcja

Holenderska firma TomTom zaprezentowała w tym tygodniu nowy silnik nawigacyjny dla swoich produktów, udoskonalone mapy. Zdradziła także, że pracuje nad nowym rozwiązaniem, które ma ułatwić codzienne poruszanie się między pracą a domem.


TomTom: nowy silnik, urządzenia i koncepcja
Silnik Navkit został zaprojektowany w architekturze „konfigurowalnych komponentów”. Oznacza to, że można go łatwo importować na dowolny system operacyjny, integrować z usługami nawigacyjnymi oraz dostosowywać interfejs użytkownika. Dzięki temu stworzenie zintegrowanego systemu nawigacyjnego na bazie dowolnego urządzenia ma być prostsze. NavKit będzie wykorzystywany we wszystkich nowych urządzeniach TomToma oraz będzie dostępny na bazie licencji dla klientów motoryzacyjnych i korporacyjnych.

Architektura NavKit umożliwia klientom oraz partnerom przemysłowym TomToma wymianę komponentów w sposób modułowy. Nowy silnik pozwala na dynamiczne wybieranie trasy, zarówno z mapami TomTom, jak i z nowym standardem nawigacyjnym map Navigation Data Standard (NDS). Jednocześnie wspiera usługę TomTom Traffic 6.0, włączając w to ostrzeżenia przed korkami oraz szacowanie czasu przejazdu związanego z wypadkami. Proste wyszukiwanie tekstowe pozwala na szybsze i prostsze wyszukiwanie interesujących punktów POI. Nowy silnik graficzny ulepsza przeglądanie map 2D oraz wprowadza nowy widok 3D.

Pierwszym urządzeniem z nowym silnikiem jest seria TomTom Go. Oferuje ona m.in.:
• dożywotni dostęp do usługi TomTom Traffic, oferującej dane o natężeniu ruchu drogowego;
• mapy 3D zawierające trójwymiarowe modele budynków oraz punktów charakterystycznych;
• pasek informacji o drodze – szybki dostęp do podstawowych informacji o natężeniu ruchu oraz podróży;
• szybkie wyszukiwanie punktu docelowego podróży;
• My Places – funkcja ułatwiająca ponowne wyszukiwanie i nawigowanie do ulubionych miejsc;
• dożywotnia aktualizacja map;
• informacje o fotoradarach na drodze (trzymiesięczna wersja testowa).
Termin wprowadzenia nowych nawigacji TomTom Go na rynek polski nie jest jeszcze znany.

Kolejną premierą TomToma z tego tygodnia są serie zegarów dla sportowców z wbudowanym odbiornikiem GPS. W ocenie producenta modele Runner oraz Multi-Sport wyróżniają m.in. duży wyświetlacz, łatwa obsługa oraz niewielka grubość.

Firma TomTom ujawniła ponadto, że pracuje nad „TomTom Commuter concept”, czyli koncepcją uwzględniającą codzienne dojazdy do pracy i do domu. Usługa ta, wspierana przez TomTom Traffic, dostarczy dynamiczne informacje o szacowanym czasie dojazdu na podstawie kluczowych punktów drogi dojazdowej.

Jak tłumaczy producent, większość osób dojeżdżających do pracy zna trasy dojazdu do punktów docelowych i dlatego nie ufa nawigacji, która sugeruje wybór innej drogi. Przy czym w związku
z dynamicznymi zmianami w natężeniu ruchu drogowego i korkami kierowcy nie wiedzą, która droga jest w danym momencie najszybsza. Te informacje dostarczy właśnie TomTom Commuter.

Źródło: TomTom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS