wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-04| GNSS, Teledetekcja, Sprzęt

Za kilka dni Indie umieszczą na orbicie 4 satelity


Na 10 stycznia zaplanowano start rakiety, która umieści na orbicie aż 4 satelity: Cartosat-2, SRE, Lapan-Tubsat oraz Pehuensat. Zostaną one wystrzelone z indyjskiego centrum satelitarnego w Sriharikota.

Caartosat-2 jest zaawansowanym satelitą obrazowym. Waży 680 kg, wyposażony został w kamerę panchromatyczną umożliwiającą rejestrację obrazów z dokładnością poniżej 1 m. Poruszał się będzie na wysokości około 800-900 km nad Ziemią. Dane z niego będą dostępne do komercyjnych zastosowań cywilnych. Obecnie około 300 indyjskich użytkowników kupuje zdjęcia z zagranicznych satelitów. Dane udostępniane z Cartosat-2 będą od nich tańsze nawet 5-8 razy.
Wraz z Cartosat-2 na orbitę trafią:

SRE (Space Capsule Recovery Experiment) – kapsuła, która służy do przeprowadzenia eksperymentu sprawdzającego możliwość powrotu na Ziemię tego typu urządzeń, mikrosatelita Lapan-Tubsat, zbudowany we współpracy indonezyjsko-niemieckiej, z którego pozyskiwane dane będą wykorzystywane do monitorowania środowiska i ostrzegania o klęskach żywiołowych, mały argentyński satelita edukacyjny.

Po raz pierwszy Indie wystrzelą na orbitę jednocześnie aż 4 satelity.

Źródło: GIS development


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS