wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2013-04-16| Geodezja, Firma, Ludzie

Dr Edward Mecha nie żyje

16 kwietnia zmarł dr Edward Mecha, współzałożyciel i wieloletni prezes firmy Geobid, a także stowarzyszenia GISPOL.


Dr Edward Mecha nie żyje

Urodził się w 31 stycznia 1938 r., pochodził z Szopienic, dzielnicy Katowic. Był absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (1961). Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę zawodową w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym Gospodarki Komunalnej w Katowicach, gdzie był kierownikiem zespołu polowego. Następnie przeszedł do pracy w administracji państwowej.

Pełnił funkcje:
- 1965-73 – geodety województwa w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach,
- 1973-79 – zastępcy dyrektora w Wojewódzkim Zjednoczeniu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Katowicach,
- 1979-1981 – dyrektora Przygotowania Inwestycji w Wojewódzkim Zarządzie Rozbudowy Miast i Osiedli Wiejskich w Katowicach,
- 1981-1984 – prezydenta miasta Katowice,
- 1984-90 – dyrektora Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Był absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Katowicach, w roku 1981 r. obronił pracę doktorską w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.
Był współzałożycielem przedsiębiorstwa informatycznego Geobid w Katowicach i jego prezesem w latach 1991-2000. W okresie 1996-2008 pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie GISPOL.

Był członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 kwietnia 2013 r. o godz. 14.00 w kościele Św. Szczepana w Katowicach Bogucicach.
Księga kondolencyjna jest dostepna na stronie http://geobid.pl/ksiega-kondolencyjna

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA Cześć Jego pamięci !

... Źle się zaczęła ta wiosna... 16.04 odszedł od nas Pan Edward, dwa dni wcześniej 14.04 Kolega Piotr Ostrowski z Politechniki Warszawskiej... Strata ogromna i wielki smutek... Ale wspomnień o Nich nikt nam nie odbierze - zawsze będą z nami. Pokój ich duszy.

Ogromna strata dla geodezji w Polsce Jak szkoda. To wielki i mądry człowiek, który był sumieniem polskiej geodezji. Mógł cieszyć się spokojnym życiem emeryta, ale kochał Polskę i geodezję. Kosztem swojego zdrowia i sił walczył o etyczne zasady. Szanowny Panie Edwardzie zrobił Pan duże dobrego. Proszę tam pilnować niebiańskiej geodezji i geodetów. Niech Bóg utuli w żałobie Pana rodzinę i znajomych.

Księga kondolencyjna Księga kondolencyjna śp. Edwarda Mechy wyłożona została na stronie internetowej: http://geobid.pl/ksiega-kondolencyjna

szczere kondolencje. Panie Edwardzie niech spoczywa pan w spokoju. Bardzo lubiłem czytać pana komentarze zamieszczane na stronie GISPOLu. Bardzo rzeczowe, często krytyczne, lecz nader bardzo trafne. Przesyłam również wyrazy współczucia najbliższej rodzinie pana Edwarda.

5 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt